מהם פולי קפה פרימיום?

כדי להבדיל בין פולי קפה פרימיום לבין פולים שהם לא, אפשר להסתכל על העניין מכמה כיוונים. אם אתם אוהבים קפה ורוצים לדעת להעריך אותו יותר, זה מה שכדאי לכם לדעת בנושא זה. נדבר על פרימיום בהקשר ההיסטורי של הקפה, בהקשר התרבותי שלו וכן בהקשר של הזן המשובח מטיבו בעולם.

היסטוריה של קפה, זה איכות אמיתית

אפשר לדבר על הבדל בין זנים שונים, ועוד מעט נתייחס לכך. קודם לכן, נרצה לחדד כי פולי קפה פרימיום הם פולים שגדלים באהבה. אלה פולים שגדלים בתנאים אידיאליים, במדינות שבהן ההיסטוריה של הקפה משתלבת עם התרבות המקומית. רוצים דוגמאות? בבקשה. במדינות דרום אמריקאיות, כמו ברזיל וקולוביה, ההיסטוריה של הקפה, גידול הקפה, הכנתו והייצוא שלו תופסים מסורת תרבותית. זה הרבה מעבר לענף של גידול כלכלי. הידעתם כי בקולומביה, למשל, עד היום הקפה נקטף כמעט תמיד בקטיף ידני, ולא במכונות? גם אם זו לא ההגדרה המילונית של פולי קפה פרימיום, פרימיום זה בהחלט זה.

ערביקה, על זה כל המומחים מסכימים

חובבי קפה אדוקים כבר גילו לצד הקפה הברזילאי ובכלל, הדרום אמריקאי, גם הפתעות מאתיופיה וממדינות נוספות. אבל מה הסוד? שני זנים של פולי קפה עיקריים שקיימים בעולם הם ערביקה (זה לא קפה ערבי!) ורובוסטה. הזן השני, כלומר רובוסטה, נחשב לזול יותר במחירו. זו הסיבה שהוא נפוץ מאוד, למרות שהוא זן לא רע, יש טוב ממנו. הקפה שעליו כל המומחים מסכימים כי הוא פרימיום במלוא מובן המילה זה ערביקה. הוא טוב יותר בטעמו, הוא מעודן יותר וטעמו יכול להיות בעל נטייה לאגוזים, שוקולד משובח ולפעמים פירות. רמת החומציות לא גבוהה ובקיצור, כל המאפיינים של איכות גבוהה.