פילאטיס או יוגה? מה כדאי?

אם קמתם בוקר אחד והחלטתם ש – זהו, הגיע הזמן להתחיל לזוז. ואתם מעוניינים להירשם לחוג לאימון גופני, חשוב שתדעו כי שיטות האימון אשר מהוות הכי פחות סיכון, או יותר נכון כלל אינן מסוכנות, הן יוגה ופילאטיס. אם כך – נשאלת השאלה – במה עליכם לבחור? כיצד תדעו איזה סוג אימון הכי מתאים לכם ובאיזו מהן תצליחו להתמיד לאורך זמן?

יוגה, פילאטיס ומה שביניהם

יוגה הינה שיטה הוליסטית עתיקה שמקורה בהודו המסורתית. הפילוסופיה העומדת מאחוריה היא שאיפה לאיחוד בין גוף האדם הפיזי לבין הגוף הרוחני שהוא הנפש. תרגול יוגה מתבצע בתנוחות גוף מסוימות אשר המשותף להם הוא ההתכנסות הפנימית, ההרפיה המושלמת והנשימות הרגועות והנכונות תוך התנתקות מוחלטת מהסובב.

הפילאטיס – לעומתה – היא פעילות גופנית שנוצרה רק בשנת 1920 במטרה לסייע בשיקום גופני ומלבד פעילות גופנית היא גם כוללת שימוש במכשירים שונים. הרעיון העומד מאחורי סטודיו לפילאטיס ברחובות הוא לגרום לגוף להיות גמיש יותר, לחזק את שרירי הגוף הפנימיים והחשובים וכמובן, להעלות כמה שיותר את המודעות לגוף ולתהליכים שמתרחשים בו.

שילוב תרגול יוגה יחד עם אימון פילאטיס

למעשה, ההבדל העיקרי והמהותי בין השיטות הוא הדגשים וכמובן הדרך. ולכן בעוד שבתרגול שיעורי יוגה ברחובות יש ליצור את הסביבה האולטימטיבית לתרגול על מנת שהוא יהיה אפקטיבי וייצור את חיבור "גוף ונפש" הרצוי, הרי שבפילאטיס מתמקדים בעבודה גופנית על שרירי הליבה ומתוך כך מתפתחת המודעות ונוצר חיבור בין הנפש לגוף.

אם אתם מסוג האנשים שכאשר עומדות בפניהם שני אפשרויות אשר אחת יותר טובה מהשנייה ולכל אחת יש יתרונות על פני האחרת, הם אינם מצליחים להחליט, אז הרי לכם הבשורה: אין צורך לבחור! אם אתם לא מצליחים להחליט ולהכריע לאיזה קורס להירשם, אתם מוזמנים להירשם לשני החוגים ולבצע אימוני פילאטיס במקביל לתרגול יוגה.

עוד נוסיף ונאמר, כי מכיוון שאין כל הבדל מהותי בין שתי השיטות, ישנם הרבה מדריכי פילאטיס ויוגה אשר הם בעצמם מתרגלים את שתי השיטות ומתוך כך הם גם משלבים בחוגים שלהם תרגילים משתי השיטות יחד.