אקדח גז פלפל – האם זה מתאים לכל אחד?

הרבה פעמים עולה שאלה, איזה אנשים צריכים להחזיק נשק. הדיון הזה עלה לפני מספר שנים לכותרות כאשר שר הביטחון פנים החליט לאפשר יותר אנשים להוציא רישיון לנשק, זאת על מנת שיוכלו להחזיק אקדח, כך אם חס וחלילה הם נמצאים במצב בעייתי או רואים שאחרים נמצאים במצב בעייתי, יש להם אפשרות להתמודד איתו.

יש מקרים בהם הדיון הזה פחות נוכח, בגלל האופי של הנשק. למשל, אם מדובר באקדח גז פלפל. מאחר ומדובר בנשק פחות מסוכן, אז אין סיבה מדוע לא להחזיק בו. השאלה היא, מי זקוק לסוג כזה, אם בכלל ובאילו סיטואציות.

לפני שאנחנו נסביר מי זקוק לו ומתי, נסביר בקצרה מה זה בכלל אקדח גז פלפל . מדובר במוצר דמוי אקדח כאמור, אשר המטרה שלו היא לאפשר למי שבוחר להשתמש בו לירות גז פלפל אשר מוצב בתוכו, וכך הוא יכול לשתק למשך זמן מסוים את התוקף. הגז יוצר גירוי בעיניים, גודש בנשימה ומקשה מאוד לתפקד עד שהתופעות חולפות.

מי זקוק לו ומתי?

בעיקרון יש גורמים שונים שצריכים לרכוש אקדח גז ויהיה נכון אם הם ישתמשו בו. למשל, אנשים שנוהגים בלילות וקיים חשש שהם יותקפו, אנשים שעובדים באזורים שיכולים להיות מאיימים, נשים אשר חוששות שיותקפו באזורים בהם הן מבלות, עובדות או במרחב הציבורי בכלל, כמו כן אנשים שנמצאים באופן תדיר בעבודה או בפעילות עם אנשים שיכולים לאיים עליהם.

חשוב להבהיר, לא כל אחד יכול להחזיק אקדח גז וגם אם כן, צריך לנהוג בצורה נכונה עם הכלי בשביל לדעת כיצד להשתמש בו, מתי ובאיזו תדירות, בשביל לא לסכן את הסביבה ולהשתמש בכלי מעבר למה שנדרש.

>להדרכה ורכישה של אקדח גז פלפל חוקי בקרו באתר של פנטום ציוד להגנה עצמית