ציורים – כיצד בוחרים אותם?

אומנות זה דבר סובייקטיבי. מדובר ביצירה שכול אחד יכול לפרש באופן אחר, בזמן שאמנים אשר מציירים ציורים מקוריים: מספקים מחשבה למי שמתבונן בהם. כמו גם רחש של צבעים ססגוניים ודרך מעולה לעצב בית, משרד או כול חלל אחר. 

כבר מימים ימימה ציירו בני אדם על גבי קירות, בזמן שניתן היה לחוש כבר אז, בצורך הגובר להנות מאומנות טובה. אם לפני אלפי שנים ציור היה נועד כדי להכווין קבוצת אנשים או אדם אחד, הרי שכיום ההכוונה היא אחרת. היא נעשית אל התודעה מתוך מקום שרוצה להעניק יופי, תמיהה, כמיהה, וחופש מחשבה. 

אם אתם מחפשים אחר ציורים למבנה קיים או חדש, רצוי שתכירו בתחילה את סגנונות האומנות השונים, ולאחר מכן תבינו כיצד מתאימים כול סגנון למרחב. 

אז אילו סוגי ציורים קיימים? 

בתחילה חשוב להבין כי עולם האומנות הוא רחב ובאומנות כמו שאומרים "אין דבר כזה שאין דבר כזה". כול אמן יודע לבטא עצמו בצורה אחרת אל מול בד הקנבס, מול משטח עץ, נייר משי, או כול אלמנט אחר. כיום ישנם ציורים צבועים בפחם. ישנם כאלה עשויי צבעי שמן או אקריליק. ישנם שמציירים בצבעי פסל ואפילו בקפה. שוב, הכול פתוח והכול אפשרי!.  

סגנונות אומנותיים

בכול הנוגע לסגנונות השונים, ניתן למצוא סגנון אבסטרקט שנחשב מופשט ולא מוגדר. ישנו סגנון של ציורי נוף אורבאני הרומז על חיי העיר. ישנם אמנים שמאיירים. ישנם כאלה שבוחרים בציורי נוף, ציורי חיות, אומנות יהודית, סגנון אימפרסיוניסטי וכדומה. 

התאמה הציור למבנה שלכם

כאשר אתם מנסים למצוא ציור לבית או לדירה, ציורי ילדים או תמונה לסלון, לבית עסק או משרד: חשוב תחילה לנסות לקבל השראה ממגוון ציורים. פקדו תערוכות, או הכנסו לאתרי אינטרנט של אמנים. סריקה של תמונות יפות לבית שנמצאות ברשת האינטרנט תוכל לספק לכם מושג ראשוני לגבי הסגנונות השונים. 

חשוב להתאים את הסגנון לעיצוב המבנה. בכך למשל ציורים אבסטרקטיים ישתלבו בצורה נפלאה עם בתים מודרניים או כאלה שמעוצבים בסגנון תעשייתי. ציורי טבע וחיות יראו נהדר בבתים כפריים. בעוד שציורים ילדותיים יותר או נאיביים יתאימו לסגנונות עיצוב חדשניים כמו הרטרו. אומנות מודרנית או דקו ארט תשתלב גם היא בכול מבנה. בעוד שיש לבחור ציורים בגדלים המתאימים לקירות. בכך תבצעו התאמה מושלמת.