איך להתגבר על פחד קהל?

איזה לחץ מה עושים?!

פחד קהל זהו דבר לגיטימי ושכיח אצל לא מעט אנשים, מה לעשות לא כולנו מרגשים בנוח כאשר יושבים מולנו לא מעט אנשים שמסתכלים עלינו בנוסף, אם אני רוצה להעביר אליהם מסר מסויים אין זה מספיק שרק יסתכלו עלי אלה אני חייב שיהיו קשובים אלי בכדי שיבינו ויקלטו את המסר כפי שאני רוצה שיעבור ולכן אסור לי לשעמם את הקהל אם אני רוצה אותו קשוב אלי. בכדי להתגבר על הלחץ והחרדות שעללות להגיע ובכדי להבין כיצד אפשר לסחוף ולעניין פתרון מומלץ שתוכלו לעשות.

איך מתגברים על זה?

יש היום לא מעט חברות שישמחו לעזור לכם להתגבר על פחד קהל ולתת לכם כלים ודרכים שונות ומגוונות שיעזרו לכם להתמודד ברגעים של לחץ ובסוף הקורס השאיפה שתוכלו להתגבר על הפחד ולדבר מול קהל בביטחון רב.

מה מלמדים שם?

דוגמא לדרך להתגבר על הפחד שנלמדת לרוב בקורסים כמו של שרון גדרון היא פשוט להתנסות, לקחת איזה נושא שרק תרצו ופשוט תדברו עליו מול אנשים. בקורסים מסויימים נותנים לכם את ההזדמנות הזו, מזמינים קהל מצומצם או רחב זה תלוי בקורס ועליכם לדבר על הנושא בפני הקהל. השיטה הזו מצויינת ועוזרת רבות להתגבר על הפחד של עמידה ודיבור מול קהל. מעבר לזה את השיטה הזו תוכלו לתרגל גם אחרי שעות הקורס, כאשר אתם בארוחה משפחתית או בילוי עם חברים, בעבודה או בכל מקום שאתם נמצאים וניתן לדבר בקול רם וכמובן כאשר אתם עם עוד אנשים, תמיד עדיף מעל 5, גם שם אתם יכולים לתרגל את הדיבור מול קהל נכון אולי מצומצם ולא אנשים זרים אבל עדיין זה לגמרי יופי של תרגול.