באילו חומרים עושה שימוש חברה להדברה אורגנית?

הדברה הוא נושא מעיק למדי. מצד אחד מפריע לנו מאוד כאשר מקקים, נמלים ורמשים אחרים חיים תחת אותה קורת גג יחד איתנו, וזאת בלי לשאול לחוות דעתנו, השלילית כמובן… מצד שני המושג הדברה מעורר בנו קונוטציות לא נעימות. זה לפנות את השטח, לארגן ולהכניס כלים ומזון, להיחשף לחומרים כימיים ועוד. אך מי שעוד נמצא במקום הזה אינו מעודכן. יש כיום שילוב מדהים שמאפשר לנו להיפטר במהירות מהמזיקים, אך ללא שימוש בחומרים רעילים.

הדברה אורגנית, כיצד?

הדברה אורגנית יוצאת מנקודת מוצא שלכל יצור יש תנאי חיים מתאימים שאותם הוא צריך כדי לחיות ולהתרבות. בכל מקום בו הוא מוצא את התנאים הללו, הוא יתביית וייהנה מכל רגע. לעומת זאת, אם נצליח לשנות את הנתונים בשטח ולגרום לכך שהשטח לא יענה על הצרכים שלו, הוא פשוט לא יהיה כאן. כלומר, נוכל לגרום לו לעזוב את המקום ללא חומרים כימיים ורעלים מסוכנים. מה שצריך זה רק לדעת מהם הצרכים של בעל החיים ומה הוא מחפש, אילו ריחות הוא אינו סובל ואילו פעולות שלנו עשויות להבריח אותו. למכלול הפעולות הללו קוראים בשם הדברה אורגנית. כמו כן מוכר הביטוי הדברה ירוקה.

מהם החומרים השימושיים?

לפני הכול ברור שאין לחברה להדברה אורגנית צורך בחומרים רעילים להדברות סטנדרטיות כמו הדברת נמלי אש. החומרים השימושיים אלו חומרים טבעיים אשר נבחרו בקפידה ולפי המזיקים אותם צריך להדביר. זאת כדי להבטיח שהחומר פועל את פעולתו ומביא למצב בו השטח אינו רצוי ואינו מתאים לבעל החיים המזיק שמעוניין לפלוש לאזור. במרבית המקרים התוצאות של ההדברה הזו מצוינות ומקדמות את המטרה באופן יעיל ביותר. אז באמת אין סיבה להמשיך להשתמש בחומרים רעילים להדברה אם יש אופציה להדברה אורגנית.