תכנון משרדים, מאיפה מתחילים? מפניה אל משרד אדריכלות!

מתכננים מעבר אל משרד חדש? יש לכם הזדמנות חד פעמית לתכנן נכון את סביבת העבודה ולהגדיל כך את התפוקה, הרווחים ורמת שביעות הרצון של העובדים ממקום העבודה. תכנון משרדים נכון עתיד להשפיע בצורה חיובית על תפוקה העבודה, האוויר, התדמית והרווחיות העסקית. על המתחם החדש להתאים לתדמית העסקית, לצרכים של כלל העובדים וגם לתקציב. 

המשימה הופכת למורכבת יותר כאשר לוקחים בחשבון את הצרכים של כל אחד מהגורמים המעורבים בהווה וגם בעתיד. את עיצוב המשרד לא נחליף בכל שנה וגם לא בכל 5 שנים כך שנרצה לתכנן נכון מתחם שיתמוך בפיתוח עסקי ויאפשר צמיחה וגיוס של עובדים נוספים. לצורך כך נפנה אל משרד אדריכלות.

מה שמתאים לכולם לא תמיד מתאים גם לכם

עיצוב ותכנון של מתחמי משרדים נקבע לרוב בהתאם לתחום העיסוק. ישנו הבדל בין תכנון משרד שמאפיין חברות הייטק לבין הסגנון שמאפיין משרדי עורכי דין או משרדים של חברת אופנה מובילה. משרדי אדריכלות עם ניסיון בתכנון של משרדים מבינים שיש לכל משרד אופי משלו, מטרות, ציפיות, צרכים ודגשים. על המשרד להיות מתוכנן בהתאם לתדמית של העסק ולמסר שתרצו להעביר ללקוחות ולעובדים שלכם כבר מהרגע הראשון. 

מה הבסיס לתכנון נכון של משרד?

אחת הטעויות הנפוצות ביותר בתחום היא התמקדות בעיצוב פנים של המשרד ללא בסיס נכון של תכנון משרדים אדריכלי. לפני שאתם מתחילים לבחור צבעים, רהיטים וחפצי נוי עליכם להגדיר את התרבות הארגונית של העסק, לאפיין את החללים במתחם ולקחת בחשבון את הצרכים של כל עובד, את התקציב ואת השינויים הארגוניים הצפויים בשנים הבאות. שתפו פעולה עם צוות האדריכלים ואפשרו להם להכיר את האסטרטגיות של העסק ואת המאפיינים שלו. על התכנון האדריכלי להתאים למסרים אותם תרצו לשדר על בסיס יומי.