אף אחד לא רוצה להיות בוועד? מה הפתרונות?

כל מי שגר בבניין משותף יודע עד כמה קשה למצוא מישהו שיסכים להיות בוועד הבית. לא כל אחד מוכן לקחת על עצמו את כאב הראש הכרוך בגביית כספים מכל הדיירים, בניהול ריבים ודיונים לגבי ענייני הבית המשותף וכמובן להתנהלות שוטפת מול כל הדיירים במקום. כמו כן, לא תמיד וועד הבית הנבחר יצליח לבצע את התפקיד בצורה מקצועית ומוצלחת, היות וללא הכשרה מתאימה או ניסיון קודם, לא פשוט להגיע לתוצאות הרצויות. הצורך להתמודד עם דיירים שמסרבים לשלם בזמן, החובה לעקוב אחר עבודות התחזוקה השוטפות של הבניין וההתנהלות עם ספקים שונים כגון גנן, מנקה וכדומה- כל אלו גובים לא מעט זמן וכאב ראש. לכן הפתרון הפשוט והיעיל ביותר לנושא, הוא להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית שמתמחה בתחום.

וועד בית מקצועי ואמין – כיצד ניתן להשיג זאת?

כאמור, לא בכל בניין קיימים אנשים שמוכנים להתנדב לתפקיד, ובטח שלא בכל מקום ניתן למצוא אנשים שמוכשרים ומתאימים לזה. לכן הפתרון המושלם ביותר הוא לעבוד עם חברה מקצועית כמו אביב ניהול אחזקת מבנים שמתמחה בניהול בתים משותפים ובתחזוקת מבנים. חשוב כמובן לבחור חברה מקצועית ומנוסה, בעלת שנים של וותק וניסיון בתחום. זוהי הדרך האולטימטיבית להבטיח לעצמכם כי כל עבודות התחזוקה של הבניין יתקיימו בזמן וללא שום עיכובים או בעיות מיותרות. כמו כן, חברה מסוג זה תדע להעסיק אך ורק את הקבלנים הטובים ואמינים ביותר, שיוכלו לבצע את העבודות השונות על הצד הטוב ביותר. כמו כן, חשוב לזכור כי חברה שתוכל לשמש בתור וועד בית חיצוני, תוכל לדאוג לכל האינטרסים של הבניין בצורה האובייקטיבית ביותר. חברה זו אמורה לעבוד בצורה שקופה ולעמוד בכל התקנים השונים הנדרשים לפי החוק. מומלץ לבדוק את ההיסטוריה של החברה, לבדוק את רמת שביעות הרצון של הלקוחות הנוכחיים שלה וכמובן לא לשכוח לבצע סקר שוק ולהשוות מחירים.

לסיכום, רוב האנשים לא יתנדבו להיות בוועד הבית של הבניין, היות ומדובר על תפקיד בעייתי שדורש לא מעט זמן ואנרגיה. לכן הדרך הטובה ביותר להבטיח שכל האינטרסים של הבניין ימולאו, היא לעבוד עם חברת ניהול ועד בית בבניינים שמתמחה בניהול בתים משותפים.