צעצועים מונטסוריים – חובה בכל בית

הילד הקטן כבר גדול ואוהב לעשות דברים בעצמו? מצוין! כדי שהוא ירצה להמשיך ולהיות עצמאי כדאי שתעודדו אותו לעשות כך, זאת באמצעות משחק עם צעצועים מונטסוריים המתאימים לגילו. על פי הגישה המונטסורית, ילדים מסוגלים ללמוד ולהתפתח באופן עצמאי כדי להביא עצמם לידי ביטוי, ולכן תשמחו לדעת כי ילדכם בדרך הנכונה לגדול ולהיות עצמאי ובוגר.

כדי שתוכלו לדעת אילו צעצועים יוכלו להתאים לפיתוח יכולות הלמידה העצמאיות שלו, ריכזנו במאמר הנוכחי את כל המידע שכדאי לדעת על צעצועים מונטסוריים לילדים.

מהם צעצועים מונטסוריים?

מדובר על צעצועים הנחשבים למעשה לאביזרי למידה עצמאית, זאת על פי הגישה המונטסורית. צעצועים אלו יוצרו ועוצבו בהתאם לגילאים וליכולות של הילדים, כך שמשחק עצמאי ומשותף עם ילדים אחרים בני גילם יאפשר להם לרכוש מיומנויות לימודיות וחינוכיות בכוחות עצמם. כדי לאתגר ולפתח את הכישורים של הילד במהלך הזמן, ניתן ומומלץ להתאים לו צעצועים בדרגות קושי משתנות.

סוגים של צעצועים מונטסוריים שכדאי להכיר

ניתן לומר כי צעצוע מונטסורי הוא סוג של צעצוע התפתחות, אותו תוכלו למצוא כמעט בכל חנות צעצועים איכותית. צעצועי הרכבה או השחלה לדוגמא נחשבים גם הם כצעצועי התפתחות-מונטסורי, כיוון שבאמצעות משחק איתם הילד לומד כיצד לפתח את החושים שלו.

ישנם צעצועים מונטסוריים שנועדו לפתח וללמד את הילדים במגוון תחומים כמו שפה, מתמטיקה, טבע וגם חיי היומיום בהם הם לומדים כיצד לשמור על הניקיון לבד, להקפיד על היגיינה אישית ואפילו הכנת אוכל כשהם מרגישים רעבים.

קנו צעצועים לתינוקות >>>

היכן ניתן למצוא צעצועים מונטסוריים?

צעצועים מונטסוריים מומלצים למשחק כבר בגילאים קטנים של שנה וחצי ומעלה, ולכן כדאי לחפש אחר צעצועים איכותיים בחנויות המתמחות בכך, בין אם אילו חנויות פיזיות או חנויות מקוונות המאפשרות לבצע הזמנה אונליין.