מקסימום איכות במינימום תקציב – חידוש מטבח כפרי

אם אתם אוהבים מטבח מרוהט ברהיטים מעץ מלא, משטח שיש כהה ובצבע חום, ריצוף כבד וחמים, אז אתם בעצם חובבי המטבח הכפרי. יש בזה משהו נוסטלגי, זה מזכיר את המטבח של סבתא מהמושב, שתמיד היה שם ריח נעים של עוגת שמרים או פרג, הנכדים תמיד אהבו לבוא לבקר, ולהתקבץ דווקא במטבח הפצפון, כי הוא שידר חמימות ומשפחתיות. אז אם הנוסחה עבדה טוב שם, אין שום סיבה שגם כאן היא תעבוד. בעצם, חלק ממאפייני המטבח הכפרי כבר כתבנו, אפשר גם להוסיף אפקטים מלאכותיים שישוו למטבח "כאילו" מראה כפרי, כמו למשל הבלטה של הפרזול והברגים (הבלטה עדינה, לא צעקנית).

וכאן הגענו לפואנטה:

אפשר בהחלט לעצב מטבח כפרי, בלי להוציא הרבה כסף

  • חלק מארונות המטבח שיהיו בעלי מדפים פתוחים, זה עולה פחות מארון רגיל.
  • סירים ומחבתות התלויים על מתקן המוצב על גבי השיש, הם שיא ה"כפריות". מתקנים אלו לא עולות הרבה כסף וניתן לקנות אותם ברוב חנויות כלי הבית.
  • כנ"ל גם ספלי קפה הנתלים על גבי מתקן מיוחד, בעל עיצוב כפרי, הוא 'כפרי' וגם מזמין את השכנה לכוס קפה, בלי שתגידו מילה (אווירה חמימה, כבר אמרנו).
  • רהיטים ישנים שאבד עליהם הכלח, ניתן לשפץ אותם ולאבזר בהם את המטבח.
  • סלים וכדים בסגנון ענתיקה, הם גם מוצרים זולים שישוו למטבח סגנון כפרי. אבל פזרו אותם עם טעם, לא מדי הרבה ורק במקומות גבוהים – שלא יבלטו לתוך העין, זה רק בשביל ההשראה, מדי הרבה כבר יעורר סלידה.
  • בקשו מאמכם המבוגרת או סבתכם הקשישה, כלי מטבח ששימשו אותם בעבר הרחוק או הקרוב, כמו הפרימוס, או המקציפה הידנית – זאת עם ידית העץ המאסיבית (לא פלא שפעם היו יותר חזקים מהיום…) או הסיפולוקס הידוע שהיה עושה גזים במים.
  • שעון בצבע כהה וחמים, בעל ספרות גסות ובולטות, ישלים את המצב, וישרה לכם אווירה כפרית ורגועה, בכל רגע נתון.

 

בכל מקרה עדיף להתייעץ

בכל מקרה, כשמחליטים לבצע חידוש מטבח כפרי תמיד טוב להתייעץ עם חברה המתמחה בעיצוב ושיפוץ מטבחים ובפרט במטבח כפרי, אנחנו נדע להתאים לכם מטבח לפי טעמכם ובמינימום תקציב, חלק מהרעיונות קראתם כאן במאמר. כשאתם מעצבים בעצמכם, הסיכון הוא בעצם שתשיגו דווקא את ההיפך – כאשר הדבר נעשה ללא התאמה ובלי פרופורציה נכונה, התוצאה עלולה להיות עיצוב דוחה, ואז תתפלאו למה הנכדים לא באים לבקר… לכן, כפי שאמרנו – אתם יכולים להשתמש בטיפים, אבל עדיף להתייעץ.