שיש מרבל – לאן זה מתאים?

בטרנד העיצוב של היום, בתים רבים בוחרים ליישם משטחי שיש מעוצבים במיקומים וחללים שונים ברחבי הבית. השיש עשוי מאבן גיר שעברה שינויים כימיים טבעיים, ולכן המראה והעמידות שלה גבוהים בצורה ייחודית ופרקטית. כיום ניתן למצוא סוגים שונים ומגוונים של משטחי שיש, כאשר שיש מרבל הוא משטח השיש הנפות והמבוקש ביותר ליישום בבית.

שיש מרבל בעל תכונות המייחדות את אבן הגיר, והעיצוב שלו הוא ייחודי ומגוון ולכן מאפשר להעניק פן עיצובי מרשים ויוקרתי למקומות שונים ברחבי הבית. ניתן ליישם את משטחי שיש מרבל בחללים שונים כמו המטבח וחדרים רטובים, כאשר הוא משמש כחיפוי קיר או ריצוף פנים שיש.

שיש מרבל למטבח

למשטחי השיש יש תפקיד מהותי במטבחים הביתיים, כיוון שהם משמשים לרוב כמשטחי העבודה הפרטיים במטבח. אם המטרה היא ליצור משטחי עבודה פרקטיים ומעוצבים כאחד, שיש מרבל יוכל לענות על הדרישות הללו בקלות. 

שיש מרבל לריצוף

המרצפות בבית צריכות להיות בעלות תכונות חזקות ועמידות, כיוון שהן מוכרחות לעמוד בלחץ ועומס הרב הנמצא עליהן במהלך הליכה על הרצפה, הנחת רהיטים וכו'. למשטחי השיש יש מאפיינים של חוזק ועמידות, ולכן שיש מרבל משמש לרוב גם לצרכי ריצוף של בתים המעוניינים להשיג ריצוף יוקרתי משיש גם לרצפה.

שיש מרבל לחיפוי חדרים רטובים

חדרים רטובים כמו אמבטיה, שירותים, חדרי שירות ועוד מאופיינים בהימצאות תמידית של מים בהם. כיוון שמים עשויים לגרום נזקים מהותיים למבנה, חשוב למנוע מעבר של מים זורמים בין החדרים הרטובים לחדרים האחרים בבית. הדרך לעשות זאת בצורה פרקטית אך גם עיצובית היא באמצעות יישום של חיפוי שיש מרבל, המונע הצטברות ומעבר של מים ומשמש כחיפוי דקורטיבי ויוקרתי למקלחות, חדרי שירותים וכו'.