שוברי תשלום ממוגנטים – למה זה משמש?

בתור לקוחות של עסקים ומוסדות שונים, אנחנו רגילים לשלם עבור השירותים או המוצרים שאנחנו מקבלים, באמצעות כרטיס אשראי, צ'ק, מזומן, אפליקציות, בין אם זה דרך הטלפון, דרך אתר אינטרנט, מכשיר סלולר או באופן פרונטאלי מול מי שמוכר לנו את המוצר או את השירות. 

אך יש שיטת תשלום נוספת אשר משמשת בעיקר מוסדות גדולים, בפרט מוסדות לימוד כמו אוניברסיטאות או מכללות. מדובר על שיטה שכוללת שוברי תשלום ממוגנטים. הרעיון הוא פשוט, ברגע שאנחנו רוצים להירשם אל מוסד לימודים מסוים, במידה והתקבלנו אליו אז צוות הרישום במקום או מי שמתעסק בנושא, שולח אלינו הביתה שובר תשלום אותו אנחנו צריכים לשלם דרך הבנק או בדואר. 

שוברי תשלום ממוגנטים – איך זה עובד?

השובר מכיל את השם המוסד כמובן, פרטי החשבון של המוסד, את השם שלנו, הסכום שעלינו לשלם ופרטים נוספים. עם שובר זה אנחנו נפנה לבנק או לדואר ונבצע את התשלום בהקדם, על מנת שנוכל לזרז את העיניים ולהתחיל ללמוד במקום במועד המתואם. 

אותם שוברי תשלום ממוגנטים, מודפסים עבור המוסדות במסגרת בתי דפוס שמתמחים בכך. מרבית המוסדות מעדיפים לפנות אל בתי דפוס חיצוניים שיבצעו עבורם את ההדפסה, בין היתר, בשביל שלא יצטרכו להחזיק מדפסות יקרות, שלא יצטרכו להחזיק את התוכנות הנדרשות לצורך ביצוע ההדפסה ולא פחות חשוב, על מנת שלא יצטרכו להחזיק אנשי מקצוע שיבצעו עבורם את ההדפסות. כך הם עובדים עם גורם חיצוני שמתמחה בכך ויכול לספק להם שירות ברמה הגבוהה ביותר. 

לנו, בתור לקוחות זה פחות אמור לשנות מלבד העובדה, שאנחנו נקבל את המסמך, שובר תשלום, באיכות מאוד גבוהה, על פי כל הפרמטרים, עם פס ממוגנט שמאפשר לבצע את התשלום כנדרש ללא חשש. 

לסיכום, שוברי תשלום מהווים חלק מאוד משמעותי בביצוע עסקאות, בפרט אם מדובר בעסקאות גדולות. זו הסיבה שאנחנו יכולים לראות לא מעט מוסדות אקדמיים וכן עסקים אחרים, בוחרים להשתמש במאפיין זה, במידה ויש אפשרות כזו. כאמור, כל אחד מהם, יבחר לעבוד עם בית דפוס, למשל אופסט קולור, שיבצע עבורו את העבודה בצורה טובה ואיכותיות.