הלוואה או משכנתא, דע את ההבדל

אנשים רבים נוטים להתבלבל בין משכנתא ובין הלוואה, כאשר מדובר באופציות שונות לחלוטין האחת מהשנייה. חשוב מאוד להכיר את ההבדל בניהן כך שבסופו של יום תוכלו לבחור את האופציה הרלוונטית ביותר עבורכם. אם לא תכירו את ההבדל בין האופציות הללו, בסופו של יום תוכלו לקבל החלטה שגויה שלא מתאימה למצב שבו הייתם נמצאים בו בתחילת הדרך. במאמר הבא נעשה לכם סדר ונסביר לכם בדוק מה ההבדל בין משכנתא לבין הלוואה.

מה ההבדל בין משכנתא ובין הלוואה?

ההבדל העיקרי בין משכנתא (למדו על המושג משכנתא חוץ בנקאית כלל) לבין הלוואה הוא באופן קבלת הכסף. לרוב הלוואה ניתנת בקלות רבה יותר בהשוואה למשכנתא, ולכן צריך להיערך לכל אחת מהבקשות בצורה שונה. הלוואה לא תדרוש מכם היערכות מיוחדת, מנגד משכנתא ברוב המקרים תצריך שתביאו אתכם בן אדם שישמש בתור ערב ובנוסף לא מעט פיקדונות או שעבוד של נכסים.

הדבר הנוסף שמבדיל בין משכנתא לבין הלוואה זה כמובן הסכום הכספי שאותו תהיו מסוגלים לקבל. הלוואה מוגבלת עד סכום מסוים שאותו לא תוכלו לחצות, כאשר ברוב המקרים הסכום משתנה מבנק כזה לבנק אחר. משכנתא לרוב לא מוגבלת בסכום, ותוכלו לדרוש סכומי כסף גדולים אשר נועדו לסייע לכם לבצע מהלכים חשובים בחייכם – כמו קניית דירה או קניית נכס.

דבר שלישי ואחרון שמבדיל בין משכנתא ובין הלוואה זה הסכום ההתחלתי שאותו תצטרכו להביא מהבית. לרוב כאשר מדובר על משכנתא תצטרכו להביא אתכם סכום מסוים על מנת שיהיה ניתן לראות את היכולות הכספיות שלכם. במקרים של הלוואה לא תצטרכו להביא סכום מהבית ותוכלו לקחת אותה במהירות שיא אשר לפעמים תפתיע אתכם במיוחד.

כמובן שיש גם דברים דומים בין משכנתא ובין הלוואה, כאשר בכל אחת מהאופציות הללו תדרשו לשלם ריבית אשר יכולה להיות מצד אחד ריבית משתנה או ריבית קבועה. הבחירה בסופו של יום נמצאת בידיים שלכם, ובעזרת אנשי מקצוע מנוסים תוכלו לבחור במסלול שמתאים לכם וכמובן לעשות את הבחירה הקשה בין הלוואה ובין משכנתא – כאשר כל השיקולים יעלו על השולחן.

> קבלו פרטים גם על משכנתא במימון ישיר