תיקון מקררי אל ג'י – איך להתמודד עם תקלות נפוצות?

כל מקרר עשוי להתקלקל מפעם לפעם. זה לרוב לא קורה בשנת החיים הראשונה של המקרר. אבל בהמשך זה החלט עלול להתרחש. חלקים מתבלים, מערכות נעשות לבלתי יעילות, והמקרר שובת ממלאכה. אבל גם מקרר שפועל עשוי לדרוש תיקון מקרר שארפ, או כל דגם מקרר אחר. כי עשויות להיות תקלות שאמנם לא משביתות את המקרר לחלוטין, אבל הן בכל זאת מחייבות התייחסות. וזאת בגין נזקים שמצטברים או תופעות שפוגעות בפעילות המקרר.

כיצד מתמודדים עם תקלות נפוצות במקררי אל ג'י?

המקרר אינו מקרר – לא פעם אנחנו מגלים כי המזון שהיה בתוך המקרר או בתא ההקפאה לא קר דיו. בעיה כזו נובעת במקרים רבים בגין קרח שהצטבר על הדופן הפנימית של המקרר. הקרח הזה מונע הגעה של אוויר קר לחלל המקרר. הצטברות הקרח נובעת במקרים רבים בגין אי תקינות של מערכת הפשרה. במקרים מסוימים יהיה צורך להחליף את גוף החימום על מנת לאפשר הפשרה תקינה של הקרח שנוצר וכך למנוע היווצרות של קרח. עד להגעתו של טכנאי מומלץ לנתק את המקרר וכך לאפשר הפשרה ספונטנית של הקרח.

דליפת גז – דליפת גז זו בעיה נופת שעלולה לפגוש את מקרר אל ג'י. במקרה של דליפה אין די במילוי גז, כיוון שכל עוד מקור הדליפה קיים, ימשיך הגז לדלוף. מסיבה זו יש לפנות אל טכנאי מקררים LG כדי שיוכל לאתר את מקור הדליפה ולתקן אותו, ורק אחר כך למלא גז.

קירור יתר – גם תופעה זו קיימת. המקרר עובד ללא הפסקה וחלל המקרר נעשה קר מידי. אמנם מקרה כזה עשוי להתרחש בגין כיוונון המקרר לטמפרטורה נמוכה מידי. אבל זה יכול להתרחש גם בגין תרמוסטט שהתקלקל ולא ממלא את תפקידו נאמנה.

מים בתחתית המקרר – במידה ויש מים בתחתית המקרר זה עשוי להצביע על סתימה שקיימת בפיית הניקוז. יש לפתוח את הסתימה כדי לאפשר את זרימת המים בצינור שמוביל מים למגש האידוי.

קירור מועט – המקרר לא מקרר דיו? האוכל לא מספיק קר? זה יכול להיות בגין גומיות שנשחקו ולא יוצרות אטימה מלאה כנדרש. במקרה כזה יש להחליף את הגומיות ולאפשר אטימה מלאה למקרר. כך הקור לא יברח החוצה והאוכל מקרר יהיה קר במידה הרצויה.