מתרגלים מנהיגות באמצעות תרגילי odt

העידן בו אנחנו חיים מעמיד אותנו מול צורך ורצון להתפתח ולרכוש כלים ומיומנות. ואין זה משנה באיזה תחום אנחנו עוסקים. כולנו רוצים להתקדם ושואפים לרכוש עוד כלים, תובנות, יכולות ומיומנויות. זה נכון לכל אדם באשר הוא, ונכון גם לכל בעל עסק המעסיק עובדים. הוא חפץ לפתח ולהכשיר את העובדים שלו, וללמוד איך לגבש צוות כך שתהיה להם היכולת לבצע את מכלול הפעולות שלהם באופן הנדרש כך שהעסק ידהר קדימה במלוא המרץ.

מנהיגות – מאפיינים והתנהגות

אחד הנושאים המרתקים שמעסיק רבות מנהלים ובעלי עסקים היא נושא המנהיגות. כיום יותר מתמיד, קיימת הבנה בדבר ההתנהגות הנכונה הנדרשת ממנהיג. מנהיג טוב הוא מנהיג אשר מקבל לידיו את התפקיד שלו בצרורה הנדרשת, והוא מבצע את מכלול הפעולות שלו באופן מושלם. וזה כולל האצלת סמכויות, יכולת להניע צוות, נתינת מחמאות או ביקורת לעובדים בצורה נאותה וחיובית, קבלת החלטות, יכולת עבודה תחת לחץ וכן הלאה.

יכולות מולדות או נרכשות?

יש אנשים שאוהבים לומר עליהם שהם נולדו מנהיגים. שיש להם את השרביט בידיים והם מנחים ומובילים את אלו שתחתיהם ביד רמה. אולי יש בכך משהו, מכיוון שככלות הכול התכונות האנושיות הן בהחלט גורם מולד אשר כל אחד מקבל אותם יחד עם המראה והכישרונות שלו. אבל יחד עם זאת אי אפשר להתעלם מכך שיש שיטות שונות אשר מאפשרות לנו לפתח את המיומנויות שלנו, וכך לרכוש כלים מעולים אשר מקנים לנו יכולות מתקדמות בתחום הניהול.

איך מתרגלים מנהיגות?

תחום ה – ODT פותח בפנינו חלון של הזדמנות לתרגול ורכישת כלים ויכולות. אם אתם שואפים לפתח יכולות ניהול, אם אתם רוצים לאמן את המנהלים כך שהם יהיו בטוחים יותר בעצמם, נחושים בדעתם ואסרטיביים,  תרגול ODT עשוי להיות הפתרון שלכם. באמצעות תרגול מנהיגות ניתן לפתח את היכולות, להבין את הדרך הנכונה להתנהגות הנדרשת וכן ללמד את עצמנו כיצד להגיב ואיך לפנות בבקשה אל גורם חיצוני. האימון מוכיח את עצמו כיעיל מאוד, והוא מאפשר לכל אחד לקדם את עצמו מהמקום בו הוא נמצא.