ארונות מטבח מה כדאי

עיצוב מטבח דורש תכנון ומחשבה רבה מצד דיירי הבית, אם מבחינת מראה המטבח ואם מבחינת הפרקטיות שלו. כיום ניתן לראות כיצד המטבחים ברוב הבתים בארץ הפכו להיות מרכז המהות בבית, מכיוון שההעדפה היא לבשל אוכל ביתי וטעים במטבח הפרטי מאשר להזמין אוכל מוכן ממסעדות.

הבחירה בבישול ביתי על פני אוכל מוכן היא אולי בגלל צורך כלכלי או טרנד בריאותי, ולכן משפחות רבות מעוניינות לשדרג את המטבח שלהם כך שיעניק להם את הנוחות בתהליך הבישול. תכנית השיפוץ של המטבח כוללת החלפה ושינוי של אלמנטים במטבח, ובעיקר שדרוג של ארונות המטבח. הארונות משמשים את הדיירים לאחסון אוכל, כלי מטבח, מכשירים ואביזרים שונים לצרכי בישול – משום כך מומלץ לבחור ארונות מטבח פרקטיים, ולא רק להתמקד בעיצוב ובמראה שלהם.

סוגים של ארונות מטבח

  • ארונות מטבח בסיסיים – מדובר על ארונות מטבח סטנדרטיים אותם ניתן לרכוש באופן עצמאי במגוון חנויות כלי בית, ריהוט ועוד. ארונות אלו מגיעים בגודל אחיד עם מספר מצומצם של אפשרויות מבחינת מידות, ולכן רוב הסיכויים כי אינם יתאימו לשדרוג של מטבחים ביתיים, אלא יותר לצורך הוספת פריט ארון בודד למטבח קיים לדוגמה.
  • ארונות מטבח בהתאמה אישית – ארונות מותאמים אישית הם הבחירה הטובה ביותר לצורך שדרוג מטבח, מכיוון שכך ניתן להתאים את סוג וגודל הארון על פי העיצוב של כל מטבח. כיוון שארונות המטבח צריכים להיות פרקטיים, ניתן להתאים את יעלות ושימוש הארון בהתאם לצורך על פי האביזרים וכלי המטבח שיש, כך שלכל אביזר במטבח יהיה מקום ייעודי ומתאים וגם נוח לשימוש במהלך הבישול.

התאמת ארונות לעיצוב המטבח

בנוסף להוספה ושדרוג של ארונות לחלל המטבח, ישנם אלמנטים נוספים שיש לקחת בחשבון בעיצוב המטבח כמו משטחי עבודה, חלקי פרזול, נישות ומדפים למכשירי החשמל או אחסון ועוד. כל אלו צריכים להתאים באופן אחיד והרמוני לארונות המטבח, וזאת ניתן לעשות זאת בצורה הטובה ביותר בעזרת ארונות מטבח שהותאמו אישית לחלל. סמגל מטבחים מעצבת מטבחים בהתאמה אישית, תוך הקפדה על עיצוב ארונות המטבח בהתאם להתאמה לחלל וצורך פרקטי של הבית.