רשיון לאופנוע ים

חולמים על היום בו תוכלו לדהור על הגלים עם אופנוע עם משלכם? הגיע הזמן שתדעו מה צריך לעשות בשביל להוציא רשיון מתאים. אנו נסביר כאן מי רשאי לקבל רשיון לאופנוע ים ואיך אפשר לזרז את התהליך. הגיל המינימלי בו ניתן לקבל רשיון לאופנוע ים הוא 16. התהליך המהיר והנכון ביותר יכלול קורס מקצועי קצר מאוד ומבחן. קבלת הרישיון מותנית בהצלחה במבחן תיאורטי ומעשי. יש למבחן 3 חלקים : שאלות, הצגת יכולת שליטה באופנוע הים וקשירת חבלים. המבחן מתקיים בים ומחייב כניסה אל המים (אפשרי בים התיכון ואפשרי בכנרת).

 

איך לומדים את כל החומר?

ממש כפי שלא תלמדו בעצמכם לתיאורה או נהיגה על אופנוע רגיל – כך גם נרצה לבחור הכשרה מקצועית בעבור רשיון לאופנוע ים. ההשתתפות בקורס מבטיחה שתקבלו את כל המידע הדרוש להצלחה במבחן ושימוש בטיחותי באופנוע הים. חשוב להדגיש שמדובר בכלי רכב רב עצמה שאתם חייבים לדעת איך לשלוט בו ומה לעשות במקרה של סכנה לכם או לאדם אחר. גם כאשר אתם רוכבים בים הפתוח ישנם חוקים שצריך לציית להם.

 

מי יכול להירשם אל הקורס?

אם מלאו לכם כבר 16 שנים אתם רשאים לגשת למבחן ולקבל רשיון לאופנוע ים. אלו שמלאו להם 17 שנים יוכלו להוציא רישיון גם לנסיעה בסירת מנוע. אין אפשרות לגשת למבחן לפני גיל 16 כך שלא כדאי להתחיל ללמוד בגיל מוקדם יותר. הקורס קצר מאוד ורוב המשתתפים מצליחים להשלים את כל התהליך בתוך שבוע עד חודש. ניסיון קודם בימאות או רקע בתחום אינם נדרשים. רוב התלמידים שמגיעים אל הקורס (צעירים ומבוגרים) מתחילים ללמוד ללא ניסיון. שימו לב שאפשר להוציא רשיון לאופנוע ים גם במידה ואתם מרכיבים משקפיים באופן קבוע.

 

לחצו כאן עבור קבלת מידע על רישיון לאופנוע ים – תאוריה לאופנוע ים.