האם יש גיל שכבר לא ניתן לעסוק בספורט?

עיסוק  בספורט הוא דבר חשוב מאוד והוא תורם לגוף וגם לנפש. הספורט משפר את איכות החיים כאשר האדם הספורטיבי נהנה מבריאות משופרת, הוא נהנה מחילוף חומרים טוב ומגוף שרירי וחטוב. רבים הם הספורטאים אשר מבטיחים לעצמם כי הם לא יפסיקו להתעמל עד זקנה ושיבה. הבעיה היא שזה לא דבר ממש אפשרי וישנם מצבים אשר בהם כבר אי אפשר באמת להמשיך באותה פעילות ספורטיבית כפי שעשו בעבר. לעיתים זה יהיה בגלל קושי פיזי, חוסר יכולת להתעמל או להתאמן כמו בעבר, אך לעיתים זה קורה בגלל פגיעה פיזית כלשהי במפרקים אשר הופכים את האימון לבעייתי.

ממשיכים להתאמן

אז עבור האנשים הספורטיביים שלא ממש מוכנים לשמוע על הפסקה בפעילות הספורטיבית, ישנם תוכניות אימון מותאמות בהתאם למצב הגופני שלהם. חשוב מאוד שהם ידעו כי אם הם סובלים מפגיעה פיזית  כלשהי זה עדיין ממש לא סוף פסוק מבחינת היכולת והאפשרות להתאמן. חשוב רק למצוא את המסלול הכי נכון והכי מתאים בהתאם למצב.

לצורך כך חשוב לפנות ולהיעזר באנשי מקצוע מהתחום הספורטיבי הבריאותי אשר אלו יודעים להתאים בצורה נכונה את שיטות האימון ואת הציוד המתאים כפי שניתן למצוא באתר הזה, בלי שהמתאמן ייפגע חלילה מביצוע תרגילים אשר אינם נכונים עבורו. 

מי שלא יכול לרוץ, יכול ללכת

המוטו שמלווה אותנו הוא כי אדם שלא יכול לעסוק בפעילות מסוימת בה הוא עסק עד כה, יכול למצוא פעילות דומה אך ברמה פחותה יותר מבחינת המאמץ הנדרש לשם כך. מה שאומר שאם הייתם רגילים לרוץ בכל בוקר, אתם יכולים בהחלט להחליף את הפעילות הזו בהליכה ספורטיבית או למשל יוגה (ראו מזרן יוגה איכותי). ההליכה היא גם כן פעילות חשובה ונחוצה מאוד לגוף והיא תורמת רבות מכל הבחינות.

>

כך גם אפשר למצוא פעילות חילופית כמעט לכל סוג של אימון על מנת שהגוף לא ייפגע והפעילות תתאים מהבחינה הבריאותית ובהתאם לגילו של המתאמן. 

לא מוותרים על פעילות גופנית בכל גיל!

אז אם שאלנו האם יש גיל שכבר לא ניתן לעסוק בספורט? התשובה היא ברורה. תמיד אפשר להתאים את הספורט בהתאם לגיל ובהתאם ליכולות.