האם דשא סינטטי באמת יקר?

לפני שרוכשים מוצר מבררים לרוב על הנתונים השונים שלו. בין היתר נברר על האיכות, על העמידות, על התחזוקה וכמובן על המחיר. כאשר מבררים על דשא סינטטי עשויים לגלות כי לא מדובר על מוצר זול. כן, יש שיגדירו אותו אף כיקר. אבל בואו ונעשה סדר וננסה להבין האם אכן מדובר על מוצר יקר.

על המחיר של דשא סינטטי

כאשר רוכשים דשא סינטטי יש לשים לב לשני חלקים של המחיר. החלק הראשון הוא המחיר של המוצר עצמו. החלק השני הוא עלות ההתקנה.

מחיר הדשא – יש מבחר רחב של מרבדי דשא סינטטי. ההבדלים הקיימים משפיעים בהחלט גם על דשא סינטטי מחיר של המוצרים. יש דשא תוצרת חברות שונות וכן מוצרים ברמות איכות שונות. ההבדלים הללו משפיעים כמובן גם על המחיר של המוצר.

מחיר למ"ר – יש לשים לב לשיטת התמחור. לרוב הדשא הסינטטי יתומחר בהתאם לגודל. כלומר, קיים מחיר למטר רבוע, ולפי כמות הדשא אותו אתם קונים יחושב המחיר על המוצר.

לפני כל רכישה יש לחשב את גודל השטח אותו אתם מעוניינים לחפות, ולפי זה לחשב את העלות של המוצר. כמו כן יש למקד את עצמכם לסוג הדשא הרצוי לפי המראה, הצבע והאיכות, ולבחור בהתאם לכך את המוצר. כמובן שהמחיר עשוי להשתנות בהתאם לצורך הנוכחי מולו אתם ניצבים.

על המחיר של ההתקנה

לאחר רכישת הדשא יהיה עליכם להתייחס גם למחיר של ההתקנה. יש מקרים בהם יהיה צורך להזמין איש מקצוע לשם ביצוע ההתקנה, בעיקר במקרים של התקנת דשא סינטטי בשטח ציבורי. כמו כן במקרים מסוימים יהיה צורך לבצע פעולות הכנה יקרות. כי אם מדובר על שטח של אדמה אי אפשר לבצע התקנה ישירות עליה. כיוון שיש להחליק את הקרקע, לצקת עליה בטון, ורק לאחר מכן ליישם את הדשא. כל התהליך הזה מייקר משמעותית את העניין ולכן יש לקחת זאת בחשבון.

אמנם יש מקרים בהם ניתן ליישם את הדשא בלי להזמין איש מקצוע, אבל זה עשוי להיות מורכב שכן יש להכיר את הדבקים המתאימים ולדעת כיצד לבצע את הפעולה בצורה יפה ועמידה.