האם ניתן להיפטר מעובש במקלחת לצמיתות?

מקלחת היא מקום אידיאלי להצטברות עובש וזאת בשל הלחות הגבוהה השוררת בתחומיה. בכל פעם שאנו מתקלחים או משתמשים במים למטרות אחרות, המים באים במגע עם האוויר וכך נוצרים אדים שמתייבשים על הקירות התקרות והפינות. לחות מזמינה צמיחת עובש, כלומר פטריות בעלות פוטנציאל להתרבות ולגרום נזק למבנה וכן לבריאותם של בני הבית. עובש בא לידי ביטוי בכתמים בצבעים שונים ובריחות, ומשפיע מיידית גם על אנשים הסובלים מבעיות במערכת החיסון. כמו כן העובש פוגע בחוויית הרחצה וההתרעננות ומעיב על מצב הרוח.

הצטברות עובש במקלחת נראית מיד בשטח ודורשת טיפול מיידי כדי למנוע פגיעה ברכוש ובבריאות. כדאי להימנע מפעולות אינטואיטיביות כמו גירוד של הפטריה, מאחר שהוא יגרום נזק למבנה ולא ימנע את צמיחת הפטריות, כנ"ל לגבי חיפויי גבס וצביעה מהירה של האזור. גם תגובות אלה לא יסייעו לכם להיפטר מבעיית העובש.

איך לשמור על מקלחת נטולת עובש?

עובש נובע כאמור מלחות שמצטברת באוויר ומסתפחת לקירות ולתקרות ולכן חומרים סופחי לחות נראים כפתרון אפקטיבי נגדו, אבל בפועל אלה פתרונות שרק יבלמו את העובש לתקופה קצרה, ולא יטפלו בבעיה מן השורש. העובש ייעלם אבל התנאים להיווצרותו יישארו ולכן נדרש טיפול מקיף ומקצועי על ידי חברות המתמחות בתחום. המטרה היא לא רק לטפל בעובש הקיים אלא למנוע הופעה חוזרת שלו, ולשם כך נדרשים חומרים מיוחדים שמחזיקים אנשי מקצוע. אלה יגיעו אליכם ויטפלו במקורות העובש. 

סילוק עובש בקיר או בתקרה לצמיתות הוא כאמור משימה לאנשי מקצוע בלבד, שמסוגלים להסיר את העובש וגם לצבוע את המקום כך שלא יוכל לחזור לצמוח, אבל ישנם מספר טיפים אשר יועילו לכם לצמצם את תחומיו של העובש ונזקיו והם כוללים בין היתר שימוש בחומץ, מלח לימון וכלים קטנים להסרת לכלוך ועובש מהפינות. מדובר בעניין רגיש הנוגע לאיכת החיים שלכם ולבריאותכם ולכן יש לפנות אך ורק לאנשי מקצוע ידועים בתחום עם המלצות מחברים ומכרים ולקבל תוכנית מלאה כולל עלויות ולוחות זמנים, וכמובן גם ביטוח. פעולה כזו של הסרת העובש תתרום לשקט הנפשי שלכם וגם לבריאות בני הבית.