תביעת ביטוח סיעודי נגד חברת ביטוח – איך עושים את זה בצורה נכונה?

לצערנו הרב, לא מעט אנשים מוצאים את עצמם במצב סיעודי. מצב בו הם נדרשים לקבל טיפול ועזרה מגורמים מקצועיים, שכן הם אינם יכולים לתפקד באופן עצמאי. לרוב זה קורה בגיל מבוגר, למרות שישנם מצבים בהם גם אנשים צעירים מתמודדים עם מצב סיעודי, למשל, צעירים אחרי תאונות דרכים, פגיעות ראש, פיגועים ומלחמות ובמצבים אחרים.

טיפול סיעודי עולה הרבה מאוד כסף. הוא דורש העסקת מטפל מקצועי שמתמחה בכך ולעיתים גם טיפולים נוספים שמתקיימים מחוץ לבית במסגרות שונות., על מנת שיהיה ניתן לממן העסקת מטפל וטיפולים מקצועיים, מוטב לרכוש ביטוח סיעודי מבעוד מועד, ובעזרת עו"ד סיעוד יש להגיש תביעה נגד חברת הביטוח ברגע שנידרש, על מנת לממש את הפוליסה והחברה תממן את מה שנדרש.

תביעת ביטוח סיעודי זה תהליך לא פשוט, שכן חברות הביטוח לא ממהרות לפתוח את הכיס ולשלם, אפילו כשהן נדרשות על פי אופי הפוליסה שהן מכרו ללקוחות שלהן. לכן יש לשכור עורך דין מקצועי שייצג אותנו בתביעות אלו.

איך עושים את זה נכון

בעיקרון, יש לפנות לעורך דין כמו למשל עו"ד יניר הראל שייצג אותנו או את יקירנו אשר נדרשים לקבל טיפול סיעודי. יש להציג להם את כל המסמכים הרלוונטיים, כולל מסמכים רפואיים שמלמדים על המצב. צריך לציין, כל חולה סיעודי חייב לעבור שורה של בדיקות וועדות, על מנת שאכן יוכל להוכיח שהוא חולה סיעודי.

זכותה של חברת הביטוח לדרוש מהמבוטחים לעבור ועדות גם מטעמה ולא רק מטעם המוסד לביטוח לאומי, על מנת לוודא שאכן מדובר בחולה סיעודי שזקוק לטיפול. לאחר מכן, יוחלט מה בדיוק החברה תצטרך לשלם וכיצד. ייתכן מאוד שהיא תשלם את כל הסכום וייתכן שתשלם רק חלק ממנו.