עורך דין לירושות – מתי לא מומלץ לוותר עליו?

המאמר באדיבות http://www.maorlevilaw.co.il

יש אפשרות לכתוב צוואה בכתב יד אך רוב האנשים מעדיפים לשכור את שירותיו של עורך דין לירושות. השאלה העומדת על הפרק וזו עליה נענה במאמר זה היא: מדוע? התחילו לקרוא!

מה ההבדל בין צוואה לירושה?

ברגע בו נפטר אדם הוא יכול להוריש את רכושו באמצעות צוואה או באמצעות חוק ירושה. בצוואה  האדם שנפטר מביע כיצד הוא מעוניין שהרכוש שלו יחלוק לאחר פטירתו. כאשר הוא לא השאיר צוואה, החלוקה של הרכוש שלו תיעשה בהתאם לרשום בחוק הירושה. כלומר במדינת ישראל יש הפרדה בין חלוקת ירושה לפי צוואה לבין חלוקת ירושה על פי דין.

למה להיעזר בשירותיו של עורך דין לירושות?

מומלץ לא לוותר על השכרת שירותיו של עורך דין ירושות באם מעוניינים להימנע מאי הבנות וסכסוכים עתידיים וזאת כתוצאה מניסוח ועריכת צוואה שלא כדין ופסילתה כתוצאה מכך. בנוסף, חשוב להיעזר בשירותיו של מומחה זה בכדי לא להתמודד עם סעיפים שונים בחוק אשר יגרמו לעיכוב הוצאה לפועל של צו הירושה.

קביעת פגישה עם עורך דין לירושות גם תאפשר ללקוח להבין מה ההבדל בין סוגי הירושות השונות, מהי הדרך הנכונה לכתוב אותן, מהי הפקדת צוואה, מה זה אומר הוצאת צוואה לפועל, ההבדל בין ירושה בהתאם לדין לבין ירושה לפי צוואה, מהי התנגדות לצו ירושה ונושאים נוספים הקשורים לירושות וצוואות אשר יכולים להשפיע על כל ההתנהלות של הלקוח. 

עורך דין לירושות – שירותים נוספים

  • עריכת צוואה – עורך דין לירושות יסייע  בעריכה של צוואה.
  • הגדת בקשה לתיקון של צו ירושה – עו"ד ירושות יעזור בכל הקשור אל עדכון או שינוי של צוואה קיימת.
  • בקשה לצו ירושה – הגשת מהירה של בקשה לצו ירושה באמצעות עורך דין 
  • ביטול צו ירושה – עו"ד יעזור בכל הקשור אל ביטול צו ירושה קיים.

כמו כן, עורך דין יוכל לעזור במצבים של התנגדות למתן צו ירושה, הסכם חלוקת עיזבון בין יורשים ונושאים נוספים הנוגעים לירושות. נושאים המחייבים סיוע משפטי של עורך דין המומחה בתחום זה.