באיזה גיל כדאי להתחיל ללמוד שחייה

בישראל כמעט כל ילד לומד לשחות, בשלב זה או אחר. זהו סוג של יכולת שחשובה לא רק לספורטאים. כאן נענה על השאלה, באיזה גיל כדאי להתחיל ללמוד שחייה והאם יש גיל שנחשב למוקדם מדי. 

לשחות היטב מגיל הגן

הידעתם שתינוקות מגיבים לשהות במים באופן טבעי? תינוקות נולדים לרוב ללא חשש ממים, אך כמובן שזה לא הגיל שבו מתחילים ללמד אותם לשחות. מורי שחיה מנוסים מסבירים כי אפילו בגילאי הגן ניתן לאפשר לילדים ללמוד שחייה. בגילאי 4 או 5 זה לא מוקדם מדי, אך כמובן שאפשר להתחיל גם אחר כך. 

ללמוד לבד או בקבוצה 

ניתן ללמוד שחייה בשיטה פרטנית (מורה פרטי) או בקבוצה. השיעורים הפרטיים מומלצים אם לילד יש איזה שהוא חשש ראשוני ממים או שהוא מגיב טוב יותר לגישה פרטנית. במידה ויש ספק, ניתן להתחיל ללמוד שחייה בבית ספר לשחייה שבו נהוגות שתי השיטות. כך ניתן להתייעץ עם מורה שחיין, המלמד הן בקבוצה והן בצורה פרטית. 

שחייה לתינוקות? יש דבר כזה

זוכרים שציינו שתינוקות מגיבים באופן טבעי וחיובי למים? בסביבה מבוקרת, ניתן לחשוף ילדים כבר מגיל צעיר של כמה חודשים, לפעילות בבריכה. פעילות מסוג זה בבריכה לא הופכת את הפעוט או התינוק לשחיין, אולם זוהי פעילות מיוחדת במינה, שמעודדת כישורים מוטוריים ואפילו מחזקת גוף ונפש. להמשך קריאה אודות שחייה לפעוטות

בדיקת התאמה לפני שלומדים 

אם רצונכם לאפשר לילד או לילדה שלכם להתחיל ללמוד לשחות, הקפידו על הכלל הפשוט. בחרו בריכה לימודית שבה עורכים בדיקת רמה. כך, משבצים את הילדים לקורס שחייה ברמה מותאמת אישית. לאחר לימוד היסודות אפשר לעלות לרמות הבאות עד שמגיעים לשיעורי שיפור סגנון, לאלה שכבר למדו לשחות. למידע נוסף בנושא לימודי שחייה לילדים