בקרת לחות: לשמירה על לחות מאוזנת בעסק

בקרת לחות היא תהליך המסייע לשמור על איזון הלחות בסביבה. חשוב לשמור על איזון לחות מכיוון שיותר מדי או מעט מדי עלול לגרום להשפעות לא רצויות כגון עובש, קורוזיה ואש. בקרת לחות שימשה בתעשיות רבות ושונות כדי לסייע בשמירה על רמת לחות מאוזנת בסביבת העבודה שלהם.

הסוג הנפוץ ביותר של בקרת לחות הוא באמצעות שימוש במכשירי אדים. מכשירי האדים ממוקמים בדרך כלל ליד אזור שבו יש תכולת לחות גבוהה והם משתמשים בקיטור או באדי מים כדי לשחרר לחות לאוויר המקיף אותם.

אל תוותרו על בקרת לחות לעסק

בקרת לחות היא נושא מכריע עבור העסק. יש צורך לשמור על איזון בין הלחות באוויר והלחות במוצרים. בקרת הלחות מושגת על ידי שמירה על איזון בין אוויר ורמות הלחות של המוצר. על מנת להשיג זאת, יש צורך בחיישנים מדויקים המודדים רמות לחות באזורים שונים במבנה.

הדרך הנפוצה ביותר למדידת רמות לחות היא באמצעות חיישן אלקטרוני או מצלמת אינפרא אדום שיכולה למדוד את רמת הלחות היחסית. הלחות היא גורם חשוב לסביבה. זה יכול להשפיע לרעה על הצמיחה של צמחים, מזון, ואפילו בני אדם. בקרת לחות הכרחית אפוא לשמירה על לחות מאוזנת בעסק.

שולטים ברמת הלחות במבנה

השגת בקרת לחות במבנים מסחריים דורשת שילוב של פתרונות פנים וחוץ. פתרונות פנים כוללים מכשירי אדים, מסיר לחות, מזגנים ומערכות אוורור. פתרונות חוץ כוללים איטום מזג אוויר וגינון.

מערכות בקרת לחות נועדו לשמור על רמות הלחות הרצויות על ידי ויסות לחות עודפת שעלולה להיכנס או לצאת ממבנה דרך דלתות או חלונות. הם גם מווסתים את רמות הלחות במקומות תפוסים באמצעות מאווררים או מסיר לחות השולפים לחות מהאוויר ומשחררים אותה מחוץ לבניין באמצעות מערכות אוורור (מיזוג אוויר). מידע נוסף באתר https://dryair.co.il/