איך לעבוד נכון עם מקרר יישון בשר

זו עובדה, יין ישן הולך ומשתבח עם השנים וגם גבינות ישנות עשויות להשתבח. אבל מה שנכון לגבי יין, נכון גם לגבי בשר. כאשר נתח טוב ואיכותי הולך ומתיישן הוא נעשה משובח יותר ומתאים יותר לסעודת גורמה. אם אתם אוהבים את שיטת עשה זו בעצמך, כעת זה אפשרי בעזרת מקרר יישון בשר. מכיוון שצריך לדעת לעבור נכון עם מקרר יישון בשר, קבלו כמה טיפים שיהפכו גם אתכם לבקיאים ומבינים. 

וודאו שהטמפרטורה מכוונת נכון 

עבודה נכונה עם מקרר יישון בשר מתחילה עם טמפרטורת יישון נאותה. עבור מרבית סוגי הבשרים הזמינים בארץ הטמפרטורה המתאימה ליישון תהיה קצת מעל האפס. עד כמה קצת, זה תלוי את מי שואלים. בסביבות 2 – 3 מעלות ויש אומרים שאפשר טיפ טיפה יותר. אך מעבר לכיוון הטמפרטורה, שימו לב שאתם משתמשים אך ורק בבשרים מתאימים. הכלל הוא כזה: קחו נתחים כמה שיותר גדולים. נתחים קטנים, נניח בגודל של סטייק ממוצע, יתקלקלו מהר מדי ולא יספיקו להתיישן. מלבד הטמפרטורה, צריך לכוון גם את הלחות במקרר למידה הנכונה. מקובל למדוד את הלחות באמצעות מד לחות והיא צריכה לעמוד על כ-80 אחוזים פחות או יותר. 

תלו את הבשר והניחו לו לטפטף 

את הבשר שאתם רוצים ליישן לא מניחים כך סתם בתוך המקרר. בתוך מקרר יישון בשר כדאי לתלות את הבשר כך שהוא יוכל להגיר (לטפטף) את הנוזלים שמופרשים בתהליך. בזמן שהבשר תלוי במקרר, אפשרי שהוא יהיה מכוסה כראוי. אפשרות שמתאימה למרבית האנשים היא לעטוף את הבשר בשכבה של שמן זית. המנוסים יותר עושים שימוש בשקיות וואקום, כדאי לשמור את הבשר טוב יותר גם לאחר שמסתיים תהליך היישון. 

להשיג באתר: https://hbtrade.co.il/