איך לשטוף את בגד הים כך שיישאר לאורך זמן?

זה לא ממש משנה אם אתן לובשות את בגד הים שלכן לעתים רחוקות או שאתן מושבעות ים ופוקדות אותו מדי שבוע. בגד הים שלכן סופג אליו את הכימיקלים מהבריכה, את חול הים, את הזיעה, את קרם ההגנה והשהות הרבה בשמש! מספיקה לו פעם אחת כזו בשביל שתרגישו את הבלאי בפעם הבאה שתלבשו אותו.

ישנן פעולות פשוטות (שממש לא לוקחות הרבה זמן) שתוכלו לעשות כדי לשמור על בגד הים שלכן לעונות הבאות. הנה הן לפניכן בקצרה ובאתר https://morenad.co.il בהרחבה.

שטפו את בגד הים

קחו את דוגמת בגד הים הלבן. הכלור שבבריכה יכול בקלות להפוך את בגד הים הלבן והחדש שלכן לגוון צהבהב. כדי להימנע ממצב כזה חשוב שתדעו ששטיפת בגד הים במים קרים לאחר השימוש בו היא נחוצה. אם יש לכן את האפשרות להשרות את בגד הים במים קרים למשך חצי שעה, תוכלו לראות בעצמכן את כל מה שירד בזמן ההשריה מבגד הים שלכן.

רוקנו את הכיור משאריות ומלאו שוב

כמו שאתן אחרי הים או הבריכה נכנסות להתקלח ולא שוטפות את עצמכן רק במים, גם את בגד הים רצוי לשטוף עם סבון. זו יכולה להיות אבקת הכביסה שלכן, סבון הגוף שלכן ואפילו השמפו. מהמרכך תתרחקו. וכמו בימי קדם התחילו לכבס את בגד הים ידנית. השיטה המומלצת ביותר עבור בגדי ים לבנים וצבעוניים כאחד היא הכיבוס הידני משום שמכונות כביסה רבות נוטות למרוח את הצבעים, לפרום תפרים ולמעשה להרוס בגדי ים יקרים.

סחיטה עדינה ושמש ישירה

אם הגעתן עד לשלב הסחיטה, אתן כנראה באמת אוהבות את בגד הים שלכן וחשוב לכן לשמור עליו. לכן, כאשר אתן סוחטות את שארית המים מבגד הים שלכן, רצוי שתעשו זאת בעדינות ולא כמו את סמרטוט הריצפה בזמן הספונג'ה השבועית. לאחר מכן תרצו להניח את בגד הים על משטח ישר מול השמש עד לייבוש מלא.

זהו, בגד הים שלכן נקי ויבש. אתן יכולות לאחסן אותו בארון, רצוי שלא בתלייה. כן, כוח המשיכה פועל גם על בדים.