איך לתקן אופניים?

כל רוכב אופניים או יותר נכון כל אחד שמחזיק ברשותו זוג אופניים נתקל לא פעם בצורך לבצע תיקון כלשהו באופניים שלו. מכיוון שהאופניים הינם כלי רכב מכני והם לא מתבססים על מנוע או סוללה, הרי שהתקלות שמתרחשות בהם יהיו קלות יותר לתיקון ולעיתים אף לא יהיה צורך לגשת למתקן אופניים אלא ניתן יהיה לבצע את התיקון לבד. אבל כדי שניתן יהיה לעשות את זה, חשוב לקבל הדרכה בסיסית בעת רכישת האופניים ולהכיר היטב את חלקי האופניים.

יצא לי האוויר מהגלגלים – מה עושים?

אחת מהתקלות הנפוצות ביותר שעלולות להתרחש באופניים הן כמובן בגלגלים. הצמיגים שמחפים את הגלגלים מלאים באוויר וכך הם מתגלגלים כמו שצריך, אך מה קורה כשהם מתרוקנים מהאוויר? או אז לא ניתן להמשיך לרכב באופני כביש ויש צורך למלא אותם שוב באוויר. את המילוי ניתן לעשות על ידי משאבת אופניים פשוטה שנמכרת בכל חנות אופניים

התנתקות שרשרת – למה זה כל כך בעייתי?

תקלה נוספת שעלולה להתרחש היא התנתקות של השרשרת. בכל זוג אופניים יש שרשרת המקיפה את גלגלי השיניים שמניעים את הגלגלים, וכאשר היא מתנתקת, לא ניתן להמשיך לנסוע. על כן, יש לתרגל פעם או פעמיים כיצד להחזיר את השרשרת למקומה על מנת להתמודד עם הבעיה בעת הצורך.

תיקון אופניים מקצועי – היכן עושים את זה?

אז נכון שאפשר לעשות את זה גם לבד, אבל זה לא ממש מומלץ. במידה ומדובר באחת מהתקלות הפשוטות כמו שרשרת שהתנתקה, גלגל שיצא ממנו האוויר וכאלה, ניתן להתמודד עם זה לבד, אך כאשר מדובר על תקלות מסובכות יותר אשר מצריכות חלקי חילוף רציניים, כדאי לפנות למתקן אופניים מקצועי שיבצע את התיקון כמו שצריך.