איך לבחור נכון קורס כתיבה

ישנם קורסי כתיבה רבים ושונים, אך לא כולם מתאימים לך. חשוב לקחת בחשבון מה אתה רוצה ללמוד וכמה זמן אתה צריך להשקיע. יש כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון לפני שבוחרים קורס 

  1. ראשית, מה מטרת הכתיבה שלך? 
  2. שנית, כמה זמן יש לך? 
  3. שלישית, איזו רמת השכלה אתה צריך כדי להשיג את המטרה שלך?

אם המטרה שלך היא רק ללמוד את יסודות הכתיבה ולשפר את המיומנויות שלך, אז יש המון משאבים אפילו בחינם, זמינים באינטרנט. אם אתה רוצה לקבל הסמכה בכתיבה או להפוך לסופר מקצועי, אז עדיף לך לבחור קורס המציע תוכניות הסמכה או סוגים אחרים של תארים ותוכניות לימוד הקשורים לנושא.

כל האפשרויות לכתיבה

ישנם מספר קורסי כתיבה שמבטיחים ללמד אותך את כל מה שאתה צריך לדעת על המלאכה. אתה יכול לקחת קורסים אלה בבית ספר מסורתי, קורס מקוון או ללמוד בעצמך. כיצד לבחור קורס כתיבה? צריך לשאול שאלות כמו מהו נושא הכתיבה שלך? האם הנושא הוא בדיוני או עיון? האם אתה שוקל כתיבה יוצרת, ספר זיכרונות, חיבור אישי או תוכן שיווקי? 

הכרת מוקד הכתיבה שלך תעזור לך להנחות אותך בבחירת הקורס. האם יש לך ידע על הקורס עצמו לפני ההרשמה? אם כן, גם זה יכול לעזור בבחירה. מה העלויות של הקורס? העלויות עשויות להשתנות מאוד. בדוק מראש האם זה ידרוש חומרים מיוחדים כמו נייר, עפרונות או אולי מחשב? האם אתה צריך לרכוש ספרים ופריטים אחרים כדי ללמוד? האם ניתן להחליף אותם במידת הצורך? אם יש לך תקציב מוגבל, בדוק – האם יש מלגות זמינות? אם אתם רוצים ללמוד מהטובים ביותר, אז חשוב שתבחרו קורס ממוסד בעל מוניטין. כדאי גם לשאוף ללמוד ממומחים בתחומם ולא רק מתחילים שהחלו ללמוד לאחרונה.