איך בוחרים צירים למטבח?

זה לא משנה אם אתם משפצים את המטבח או רק צריכים לתקן דלת ארון שנתקעה, כדי לבצע עבודה טובה יהיה עליכם להשתמש בכלים הנכונים בכדי לאפשר שימוש מתמשך בדלתות הארונות שבמטבח ביתר קלות ובנוחות. אז כאשר עליכם להתמקד בצירים, האם אתם יודעים מהו הציר הנכון לכל דלת? במידה ולא, אדר סטור נותנים לכם הסבר קצר על איך לבחור את הצירים למטבח לפי הפרמטרים הבאים

התחילו בחישוב זווית הדלת

אמנם הזווית הנפוצה ביותר לדלתות של ארונות המטבח נעה בין 95 ל-100 מעלות, אך זה לחלוטין תלוי ארון. לפני שאתם קונים צירים, חשבו את זווית הדלת. כך למשל זווית דלת של ארון פינתי עשויה להיות קטנה יותר מזווית של ארון רגיל. 

חשבו את קוטר הציר

מאחר ואתם רוצים להחליף ציר, הדבר אומר שישנו חור בדלת הארון בו היה הציר הקודם. כאשר אתם בוחרים צירים, אתם רוצים לוודא שהצירים אותם אתם בוחרים לא צרים מדי לחור הציר הקודם. זה רק יגרום לך לחזור לחנות ולרכוש צירים נוספים. 

בדקו את עובי הדלת

זהו אחד השלבים החשובים כאשר אתם מחליפים צירים בדלתות הארון. עובי הדלת חיוני עבור בחירת הציר כיוון שהוא קובע עד כמה לוחית ההרכבה צריכה להיות גדולה.

החליטו האם אתם רוצים צירים חשופים

אם אתם רוצים להחביא את הצירים ולהשאיר מראה חלק לארונות המטבח שלכם הן מבפנים והן מבחוץ, הדבר יאלץ אתכם לבחור צירים למטבח שונים ממה שאתם צריכים. 

ודאו את חומר הדלת

למרות שרוב ארונות המטבח עשויים עץ מסוג כזה או אחר, ישנם ארונות שהם דווקא מזכוכית. באם הארונות שלכם עשויים זכוכית והציר צריך לבוא במגע עימה, תרצו להשתמש בצירים נצמדים ולא מוברגים.

החליטו האם אתם רוצים תוספים מיוחדים

ישנם צירים קצת יותר משוכללים מהצירים הפשוטים והרגילים שכולנו מכירים. למשל, ציר לסגירה עצמית. הציר דואג לכך שכאשר אתם סוגרים את הארון, ממש סנטימטר לפני סגירה הוא יאט ויסגור את דלת הארון בעדינות.

לסיכום,

אתם אולי צריכים צירים למטבח, אך לפני ההחלפה שלהם אתם חייבים לדעת אילו צירים בדיוק. הפרמטרים הבאים יביאו אתכם לצירים הנכונים ביותר.