איך לבחור נעלי טיפוס נוחות?

כאשר רוצים לכבוש את הפסגה, יש דבר אחד שאף פעם אי אפשר בלעדיו. בכל טיפוס, אתם חייבים אתכם נעלי טיפוס נוחות. הכללים הבאים יעזרו לכם לבחור את הנעליים שירימו אתכם לגבהים חדשים. 

1. וודאו שמדובר על נעליים רכות במידה נאותה 

נעלים הבנויות בצורה נכונה תהיינה רכות, בדיוק במידה שנוחה לכם. אך נעלי טיפוס נוחות צריכות להיות רכות לא רק בגלל הנוחות אלא גם כדי שאפשר יהיה להרגיש את תוואי השטח ולטפס ביציבות מושלמת, בכל הר, בכל מצוק או סלע. 

2. אחיזה טובה של הרגל – חובה

מלבד היותן רכות למדי, נעלי טיפוס נוחות צריכות לעטוף את הרגל בצורה נכונה. הן צריכות להשיג אחיזה טובה סביב הרגל, כך שהנעל לא תברח מהמקום ולשמירה על תחושה נוחה. 

3. פיזור נקודות לחץ ועומס על הסוליה 

בזמן הטיפוס, כף הרגל עשויה לעמוד בעומס ניכר. נעלי טיפוס נוחות שבנויות נכון יודעות לפזר את הלחץ על כמה וכמה נקודות בעת ובעונה אחת. גם נוח וגם בריא יותר ובעיקר בטוח. 

4. אלסטיות גבוהה – עם מבנה חזק 

נעליים נוחות לצרכי טיפוס צריכות להיות חזקות אך לא פחות חשוב, גם אלסטיות. מדובר בעצם בנעל שיודעת להתאים את עצמה בצורה אופטימלית לכף הרגל. אלסטיות של הנעל מאפשרת לה להימתח כאשר מתמודדים עם טיפוס מאתגר במיוחד, בנתיבים אנכיים. 

5. סוליה פנימית – משופרת 

אל תוותרו על נעל בעלת סוליה מסוג מעולה, סוליה פנימית משופרת. אלה נעלי טיפוס נוחות יותר, לאורך זמן. 

6. שרוכים לסגירה מהירה ללא קצוות 

דבר אחרון – עדיף לקחת נעלים לטיפוס, בעלות שרוכים מיוחדים. אלה הם שרוכים שמאפשרים שריכה מהירה ואפקטיבית, ללא קצוות משתלשלים. 

קראו איזה ציוד טיפוס כדאי שיהיה לכם בשביל להשלים את החוויה >>>