איך בוחרים מזוזה איכותית וכשרה?

אחת המצוות שעם ישראל מקפיד עליו יותר מכל זוהי ההקפדה על מצוות מזוזה. עד כדי כך נכון הדבר שכאשר אנחנו מסתובבים בחוץ לארץ בין גוים, אנחנו יכולים להבחין בקלות ולהבדיל בין בתי יהודים לבין בתיהם של הגויים. זאת רק בזכות המזוזה המוצמדת למשקוף הדלת של בתי היהודים.

מזוזה צריכה להיות כשרה

מזוזה זה לא מוצר שקונים סתם כך בכל חנות מזדמנת. כי מזוזה צריכה להיכתב בצורה מסוימת. יש הלכות המורים ומלמדים אותנו איך יש לכתוב את המזוזה. אם המזוזה לא תיכתב  כמו שההלכה קובעת הרי שהיא לא באמת תהיה כשרה.

מסיבה זו חשוב לשים לב כי בוחרים לקנות את המזוזה במקום של אנשים יראי שמים שיודעים איך אמורה המזוזה להיראות.

יש אנשים שאין להם כל ידע בתחום והם רוצים לעשות כסף קל. הם פשוט מדפיסים או מצלמים את המזוזה כפי שהיא ואת זה הם משחילים בתוך בתי המזוזה ומוכרים בתור מזוזה כשרה זה לא נכון! המזוזה צריכה להיכתב בעבודת יד, אות אחר אות. 

בדקו את בית המזוזה

יש גם רמאויות ברמות גבוהות יותר של מכירת מזוזות לא כשרות. אם דברנו על הדפסה או צילום של הקלף המקורי שזה לא כשר, יש כאלה המוכרים בתי מזוזה בלי שיהיה בתוך הבית מזוזה כלשהי. הבית בעצם ריק לחלוטין!

בוחרים מזוזה כשרה ואיכותית

אם אתם באמת רוצים לקיים את מצוות מזוזה ולהעניק לבית שלכם את השמירה שהמזוזה מבטיחה, שימו לב ורכשו את המזוזה אך ורק במקום שיכול להבטיח לכם את הכתיבה הכשרה והנכונה על פי ההלכה בלי לוותר על קוצו של יוד. רק כך תוכלו להיות בטוחים שהמזוזה אכן תעניק לכם את השמירה ותזכו לקיים את המצווה כהלכתה.