איך לבחור מחסום חנייה?

וועדי בתים ולקוחות פרטיים מביעים עניין במחסומי חניה איכותיים. נסביר איך לבחור מחסום חנייה, בצורה נכונה, רב שלבית וללא טעויות. 

שלב ראשון – מידות המפתח 

הדבר שצריך להתייחס אליו בכל בחירה של מחסום חנייה זה קודם כל מידות המפתח. לפני שאתם ממהרים לבקש מחסום "סטנדרטי" שימו לב שאין גודל סטנדרטי שיתאים לכולם. לדוגמא, מחסום סטנדרטי יכול למעשה להגיע ל-6 מטרים או ל-8 מטרים או מעבר לזה (מפתחים גדולים ואפילו חריגים). 

שלב שני – מסיביות המחסום 

אם בוחרים מחסום חנייה לשימוש יום יומי רגיל, אפשר בהחלט לבחור מחסומים שנקראים "קלים". מחסומי זרוע קלים נפתחים במהירות רבה והם נמכרים במחירים נוחים. יחד עם זאת, ישנם מקרים שבהם המחסום צריך להיות הרבה יותר מסיבי. מחסום מסיבי יותר נדרש למשל בשני מצבים. מצב אחד, כאשר המחסום נמצא בשימוש רב כך שעדיף שיהיה עמיד במיוחד. מצב נוסף, כאשר עשוי להיות מקרה של ניסיון פריצה. דגמים מסיביים במיוחד יכולים אפילו לעצור רכב שנוסע במהירות גבוהה. 

שלב שלישי – עלויות ותקציב 

בבחירת המחסום קחו בחשבון את העלויות ואת התקציב שעומד לרשותכם. שימו לב שעלות השער נמדדת לא רק במחיר ההתקנה וסוג הדגם. עדיף לבחור דגמים איכותיים יחסית, שישמשו אתכם לאורך זמן עם תחזוקה רגילה ובלי הוצאות לתיקונים מרובים. 

שלב רביעי – בחרו חברה אמינה ומנוסה 

שלב נוסף ברשימה אך כזה שמחייב תשומת לב לאורך הדרך – חברת המחסומים. תמיד עדיף לבחור חברה אמינה ומנוסה, שיודעת לספק פתרונות סטנדרטיים לצד מחסומים בהתאמה אישית, עם ייצור כחול לבן. 

שלב חמישי – פתרונות נוספים

בבחירת המחסום שימו לב לפתרונות נוספים שאפשר לשלב, למשל מחסום דוקרנים בשילוב מחסום זרוע. מתאים מאוד לחניה עם כניסה ויציאה נפרדות. למידע נוסף קשת שערים ומחסומים