איך בוחרים יועץ כלכלי עבור המשפחה?

כדי להתנהל כלכלית בצורה נכונה צריך להשקיע בהשכלה פיננסית. אלמלא השקעתם בה סביר להניח שההתנהלות הכלכלית שלכם לא הייתה מי יודע מה לאורך השנים וזה הביא אתכם למצב שבו אתם צריכים עזרה מקצועית כדי לצאת מהמינוס והחובות. כידוע, כאשר אין כסף, המינוס הולך וגדל והחובות מצטברים – אי אפשר גם לאפשר לעצמנו מותרות, טיולים ודברים חיוניים. אנו עשויים להגיע למצב של תביעות, אי עמידה בתשלומי החשמל והמים לביתנו ועוד. כדי להימנע ממצבים לא נעימים אלה חשוב לבחור ביועץ כלכלי מקצועי ומנוסה שילווה אתכם להתנהלות כלכלית בצורה נכונה.

התנהלות כלכלית נכונה במשפחה:

התנהלות כלכלית נכונה אומרת שאתם צריכים להכניס יותר מההוצאות החודשיות שלכם בתא המשפחתי. כלומר – אם אתם זוג הורים ויש לכם 2 ילדים, הרי שגם הילדים צריכים להיכלל בהוצאות על אף שהם אינם תורמים הכנסה כלכלית כעת למשפחה. אין ספק שילדים זו ברכה אך זה כאמור למאמר אחר. נכון לנושא הכלכלי חשוב להכין רישום מסודר של ההכנסות וההוצאות שלכם. לחלק את ההוצאות להוצאות קבועות והוצאות שוטפות. גם בהוצאות הקבועות לעתים ניתן לבצע שינויים כמו איחוד הלוואות, מחזור משכנתא ופתרונות אחרים כדי להפחית מההוצאה החודשית. בהוצאות השוטפות כמעט תמיד ניתן לחסוך ואפילו חיסכון קטן יכול להצטבר כאשר מדובר בכמה סעיפים.

איך נבחר את היועץ הכלכלי שלנו?

יועץ כלכלי מקצועי שילווה אתכם לאורך התהליך יעזור לכם לצאת מהמינוס, להתנהל כלכלית בצורה מושכלת ונכונה יותר וכן גם להעניק לכם כלים שתוכלו להיעזר בהם באופן עצמאי בהמשך ולשמור על התנהלות כלכלית נכונה גם בעתיד. בחירת היועץ הכלכלי תיעשה לאחר בדיקת ההמלצות עליו ברחבי האינטרנט, תחום ההתמחות שהוא מציג באתר שלו וכמובן הצגה של תעודת הסמכה מקצועית בתחום.