איך בוחרים אופני שיווי משקל לילדים? 

תהליך רכישת הרכיבה על אופניים עלול להיות מאתגר עבור חלק מהילדים. לפעמים זאת בעיה של שליטה על שיווי המשקל, לפעמים חוסר בקואורדינציה ולפעמים חוסר בביטחון עצמי. כדי להקל על התהליך מומלץ להתחיל עם אופני שיווי משקל.

מהם אופני שיווי משקל?

אופני שיווי משקל או בשמם המקצועי אופני איזון, הם אופניים המיועדים לפעוטות מגיל שנה וחצי ומעלה. הם נוסעים כמו אופנים רגילים, אינם נתקעים כמו גלגלי עזר על משטחים לא אחידים או אבנים, הם בעלי שני גלגלים וחסרי פדלים המכינים ומלמדים את הילד לשמור על איזון ושיווי משקל. לאחר תקופת הסתגלות ורכיבה על גבי אופני האיזון הילדים לומדים לרכוב על אופניים ללא עזרת מבוגר וללא שימוש בגלגלי עזר או תלת אופן. לאחר הלמידה והרכיבה על אופני האיזון ילדים מגיל שלוש יוכלו לעבור לרכיבה על אופניים ללא צורך בגלגלי עזר כלל. 

מהו הגיל המומלץ לשימוש באופני שיווי משקל?

את אופני שיווי המשקל תוכלו למצוא במגוון גדלים ומידות, אך הגיל המומלץ להתחלת הרכיבה עליהם היא בגילאים שנה וחצי לשנתיים וחצי,  לרוב ילדים נהנים מהרכיבה עד גיל חמש ולאחר מכן מומלץ לעבור לאופניים רגילים. כדאי לרכוש אופניים אשר ניתן להגביה ויעניקו מספיק מקום לגדילתו העתידית של הילד. 

למה אופני שיווי משקל?

לאופני האיזון ושיווי המשקל יש יתרונות רבים, ילדים שרכבו על אופניי האיזון וצברו ניסיון ילמדו לרכוב על אופניים בעלי פדלים וללא גלגלי עזר בזמן קצר מאד. בנוסף לכך אופני האיזון מעניקים לילד תחושת עצמאות וכיף לפני המעבר לאופני ילדים בעלי פדלים. אופני האיזון הם קלי משקל מה שמאפשר לילד לרכוב למשך פרק זמן ארוך רב ולמרחק גדול. למידע אודות קורקינט 3 גלגלים לילדים