איך תדעו איזה סוג מצבר הכי מתאים לרכב שלכם

הייתם פעם בחנות מצברים ברחובות? בחלון הראווה או על המדף אתם יכולים לראות קופסאות על גבי קופסאות וזה לא נגמר. כל קופסה בצבע אחר, בגודל אחר ושל חברה אחרת. אלו מקצת ממגוון המצברים שקיימים היום. 

האמת? חבל שאין מצבר אחד שיכול להפוך את הרכישה שלכם למיותרת. מצברים הם שוק פורח בדיוק מהסיבה שבכל רכב צריך להחליף מצבר מידי כמה שנים, ואם הגעתם לצומת הזו, כדאי לדעת איך בוחרים מצבר ואיזה מצבר לבחור. 

רוצים לדעת איך? המשיכו לקרוא. 

איך לבחור מצבר:

מצבר משמש בתפקיד הסוללה של הרכב. מה זה אומר? אמנם רכב פועל על מנוע בעירה וכדי לנסוע הוא צריך דלק, אולם מה שמפעיל את הרכב או יותר נכון את הניצוץ הראשון שמפעיל את מערכת הבעירה של הדלק או הבנזין, זה המצבר. 

ברגע שהכנסתם את המפתח והנעתם את הרכב המצבר מפעיל את הכוח החשמלי שלו ומעביר ניצוץ למערכת הבעירה של המנוע. 

כאשר המצבר נחלש ונגמר, הרכב לא יכול להניע וכתוצאה מכך הוא עומד בחניה של הבית שלכם חסר שימוש. כדי לשנות את המצב הזה במהירות, אתם צריכים לדעת ראשית איזה גודל מצבר לקנות. מבחינת נפח הסוללה והקיבולת של המנוע שלכם. 

מה זה אומר? לכל רכב יש נפח מנוע ואת קיבולת המצבר שהוא זקוק בהתאם. ישנם מצברים עם כוח חשמל גדול יותר וישנם מצברים עם כוח חשמל קטן, אתם יכולים לשלוף את המצבר בקלות מהתושבת שלו ולברר איזה נפח הוא או לחילופין להסתכל על התושבת ולראות את הנפח שכתוב שם, זה מה שאתם צריכים לקנות.

מומלץ לרכוש חברה מוכרת ואמינה שהמוצרים שלה מלווים באחריות ארוכה. 

קראו עוד על: מה עושים כשהמצבר נגמר