איך מנקים שטיח וכמה זה עולה?

שטיחים תופסים מקום חשוב בחלל הדירה הפרטית, משרדים, אולמות, חדרי המתנה, מסדרונות, אמבטיות וגם בגינות מרוצפות ומקומות נוספים. רוב השטיחים ניידים וניתנים להזזה בהתאם לרצונות ולצרכים של הדיירים והנוכחים בחדרים. מאחר ששטיח מתפקד כמו חלק מהריהוט ויש לו גם ערך עיצובי (אפשר לתלות שטיחי נוי על הקירות), צריך להקדיש לו תשומת לב ולשמור על מצב תקין, לנקות לכלוך ואבק אם אפשר בכוחות עצמכם, ושמדובר במשימה מסובכת יותר – לפנות לחברה מקצועית ואמינה כמו חברה לניקוי שטיחים 5 כוכבים, כדי לבצע ניקוי יסודי באמצעות חומרים שלא תוכלו להשיג בכוחות עצמכם. ניקוי שטיחים עשוי להיות רגיש מאחר שטעות קטנה עלולה לגרום נזק כבד לשטיח, ולכן אסור לסמוך רק על עצמכם. 

שיטות לניקוי שטיח

הניקוי הפשוט יתבצע באמצעות שואב אבק, הפיכת השטיח כלפי מטה או שימוש במטאטא מתאים. ניקוי כזה מתאים לתחזוקה שוטפת אבל עם הזמן השטיח מתלכלך מהאבק שבאוויר, חיידקים ולכלוך שנובע מאנשים שצעדו עליו או נגעו בו, וכאשר מופיעים כתמים או סימני בלאי וקרעים – מומלץ לפנות אך ורק לחברה אמינה ומקצועית, שנציגיה יגיעו כדי לבצע את העבודה עם חומרי ניקוי המיועדים למקצוענים בלבד. שימוש בלתי מבוקר בחומרי הניקוי שלכם עלול לגרום נזק לשטיח. כמו כן, מקצוענים הינם בעלי ידע וניסיון בניקוי שטיחים גדולים, אשר תתקשו לנקותם בכוחות עצמכם בשל גודלם. שטיחים אמנותיים נחשבים עדינים במיוחד ולכן כדאי להפקי את המשימה בידי מקצוענים.  

פנייה לחברה אמינה ומקצועית

ניקוי שטיחים יבטיח את המשך נוכחותם בחלל בו הנחתם אותם. זלזול בצורך לנקות יוביל להיווצרות כתמים, אבק ולכלוך ויקצר את אורך חיי השטיח. אם שאלתם כמה עולה לנקות שטיח? המחיר ייקבע כפונקציה של גודל השטיח, איכותו, וכן השאלה האם הניקוי יתבצע בביתכם או לאחר מסירתו לחברה.