איך יוגה תורמת לנו בחיי היום יום

אין ספק כי תרגול יוגה יומי יכול לשנות לחלוטין את כל החיים. היום במערב אנו נאלצים לחיות חיים מאוד לחוצים ומאוד עמוסים, היות והיום שלנו מורכב מכמות אינסופית של מטלות ומשימות שונות שיש צורך לבצע בזמן מוגדר. הדבר תורם רבות לתחושת הסטרס היומית שלנו, דבר שגורם לרוב האנשים לחיות את החיים שלהם בתחושה תמידית של לחץ. אך מי שמעוניין לצאת ממרוץ העכברים הזה, חייב להתחיל לשנות את הגישה שלו לחיים. תרגול קבוע של יוגה, יכול לסייע במשימה, היות והיוגה מביאה לחיים שלנו תחושה כללית של הרמוניה ואיזון. תרגול סדיר יכול ליצור תחושה של איזון בין הגוף לנפש, דבר שמסייע להפחית את תחושת הלחץ התמידית ולראות את החיים בצורה שונה.

 

כיצד תרגול של יוגה יכול לשפר את איכות החיים שלכם?

כאמור, תרגול קבוע של יוגה משפיע הן על הגוף והן על הנפש. מי שמתרגל יוגה מכיר את ההבדל בין התחושה שקיימת בתחילת התרגול, לבין התחושה שבסיום התרגול. ברוב הפעמים התחשוה תהיה קלילה יותר, נינוחה יותר ורגועה הרבה יותר. תרגול קבוע יכול לסייע לשמור את תחושת הרוגע הזאת לכל אורך היום, ובכך להפחית משמעותית את תחושת המתח והלחץ בעבודה או בבית. כמו כן, ברוב הפעמים תרגול יוגה כולל גם תרגול של טכניקות נשימה מיוחדות ושיטות שונות של מדיטציה. הדבר תורם רבות לתחושת השקט והשלווה הפנימיים, אשר מקרינים החוצה ומשנים את כל תפיסת העולם. בהיבט הפיזי, תרגול של יוגה יכול לשנות לחלוטין את כל היציבה, לחזק את הגוף ולהגמיש אותו. הדבר משפיע על התחושה הכללית, היות וכל מי שמתרגל יוגה יודע שהגוף הופך לנינוח יותר, שרירים מכווצים מתארכים וכאבי גב או צוואר נעלמים לחלוטין. תרגול היוגה מלמד את המתרגל כיצד לעבוד עם הגוף שלו, כיצד לשבת בצורה מאוזנת וכיצד לנוע מבלי ליצור עומס על הברכיים, הגב או הצוואר.

לסיכום, אין ספק כי תרגול קבוע של יוגה יכול לתרום לכל אחד בכל תחומי החיים. התרגול מרגיע את המחשבות ומשקיט את ההכרה, מחזק את הגוף ומגמיש את השרירים.

מי שרוצה לקחת את תרגול היוגה שלה שלב אחד קדימהף יכולה לעשות קורס מדריכי יוגה אשר יתן לה הרבה כלים לתרגול יום יומי של יוגה.