איך מקבלים החזר מס?

כשכירים, המס על ההכנסה שלכם יורד באופן אוטומטי דרך מקום העבודה וניתן לראות זאת בתלוש המשכורת החודשית יחד עם ההורדה הקבועה של הביטוח הלאומי. מנגד, עצמאים יהיו חייבים לשים דגש על תשלום המס הקבוע, מאחר והכנסותיהם משתנות לפי כמות העבודה.  אם אין לכם קשר ישיר למס ההכנסה, כלומר, אתם לא רואי חשבון, לא יועצי מס או עורכי דין, אתם כנראה לא ממש בקיאים במס הכנסה. וזה בסדר גמור! אבל מה נגיד לכם שקיימת אפשרות שמגיע לכם החזר מס?

אז איך למעשה מקבלים החזר מס? מהן הפעולות?

בראש ובראשונה, עליכם לדעת שאת החישוב על החזרי מס עושה רשות המיסים לאחר שהשנה מסתיימת. כך, היא פורשת את תריסר חודשי ההכנסה שלכם ומחשבת את גובה המס אותו אתם חייבים בחוק. גובה המס משתנה בהתאם למשכורת ובהתאם למדרגת המס בה אתם נמצאים. כמובן שיש יותר לזה, אך זאת תוכלו לבדוק מול איש מקצוע המתמחה במיסים.

המשכורת כשכיר השתנתה במהלך השנה? אולי מגיע לכם החזר מס

אמנם מס הכנסה גובה מס כל השנה, אין זה אומר שהוא לא נוהג בהגינות ומחזיר את מה שאינו שייך לו. דבר זה נקרא החזר מס. כאשר מס הכנסה בודק את תריסר חודשי ההכנסה שלכם, קיימות שלוש אפשרויות בבדיקה הזו.

  • תשלום המס השנתי שלכם נכון
  • אתם נמצאים בחובה אל מול מס הכנסה
  • אתם נמצאים בזכות אל מול מס הכנסה

על דו"ח שנתי שמעתם?

הדו"ח השנתי הוא הדרך שלכם לבצע בדיקת החזר מס הכנסה, האם אתם זכאים להחזר מס ממס הכנסה. ניתן למצוא טופס מקוון באתר האינטרנט של רשות המיסים, אך אם אינכם מרגישים בטוחים מספיק בשביל למלא את הטופס לבד, תמיד תוכלו להיעזר באיש מקצוע שמכיר את רשות המיסים ואת דרך ההתנהלות בה. כמו כן, יהיה לכם קל יותר להבין מה עליכם להציג בפני רשות המיסים ומה יעזור לכם להוכיח את זכאותכם להחזר.

בשורה התחתונה, השנה עוד מעט נגמרת, אולי שווה לכם לבדוק אם מגיע לכם כסף חזרה ממס הכנסה