איך ניתן להרחיק יונים לצמיתות?

הכמות העצומה של יונים בסמוך לדירות היא בעייתית מאד. היונים עלולות ליצור אצל הדיירים מחלות שונות וכינמת של יונים. זו הסיבה שהדיירים מבצעים כל שניתן כדי להדיר את היונים מסביבת המגורים שלהם לצמיתות כמעט כמו שדואגים לריסוס נגד יתושים בגינה, המטרד הוא מטרד.

היונים נוהגות לחפש מקומות חמימים כדי להקים בהם את הקן. המקומות האידיאלים עבורן הן בסמוך לצינור החיצוני של מייבש הכביסה שפולט חום רב בעת ההפעלה, או בסמוך למדחס של המזגן שגם ממנו יוצא הרבה חום. הן מחליטות על המיקום הנבחר ומביאות למקום זרדים, ענפים ועלים ולאט לאט בונות את הקן. בשלב השני הן דוגרות על הביצים בתוך הקן עד שהגוזלים בוקעים מהביצים.

לאור הבעייתיות בהימצאותן של היונים בסמוך לדירות המגמה היא להרחיק אותן אך לא להמית אותן ולא את הגוזלים כמו שקורה בהדברת דבורים למשל.

שיטות להרחקת יונים

השיטה הטובה ביותר היא פריסת רשת איכותית וצפופה על מסתור הכביסה. בדרך זו הגישה תהיה חסומה עבורן והן לא תוכלנה להתקרב לאזורים החמימים. חשוב שכל השכנים יבצעו פעולה זו במקביל כדי שלכל אורך הקיר היונים לא יקימו קינים.

ברוב המקרים מסתורי הכביסה נמצאים במקומות צפופים בעלי קושי בהגעה אליהם ולכן הדרך הטובה ביותר לביצוע המשימה היא באמצעות סנפלינג שהעובדים המיומנים ובעלי ההסמכה לכך עומדים על הרמפות ויורדים לאורך הקיר מהקומה העליונה ועד הקומה התחתונה.

דרך נוספת היא התקנת דוקרנים על אדן של כל חלון באופן צפוף. הדוקרנים לא מותירים ליונים מקום לנחות ולהתמקם ליד החלון ולכן הן ממשיכות במעופן.

קפיץ מקפיץ הוא מכשיר חדש יחסית המקפיץ את היונה כשהיא דורכת עליו. הדבר מרתיע אותה והיא לא מגיעה לאזור שוב.

אפשר להציב במקומות שונים דחלילים של ינשופים ושל חיות אחרות המפחידות את היונים שחוששות לגורלן ולכן הן מעדיפות להתרחק מהמקום.

כל מקום שהוא אינו יציב, אינו נוח ליונה ולכן גם חוטי רטט עושים את העבודה. היונה עומדת עליהם מרגישה את הוויברציות הלא רצויות וממשיכה בדרכה.

לאחרונה הוצב גם מכשור הפועל על גלי קול, התהודה מרתיעה אותן והן עפות.

הדברה ירוקה מחיר שחייבים לבדוק!