תהליך החלמה השתלת שיער – מה צריך לדעת

על פניו, תהליך השתלת שיער הוא תהליך מאוד פשוט ונוח, אז הוא לא אמור לדרוש מאיתנו לעבור תהליך החלמה מורכב. אך זה לא מדויק. כמו כל תהליך, פרוצדורה רפואית, בוודאי כזו שמבצעת שינויים מסוימים בעור, אפילו אם מדובר בקרקפת, מחייבת תהליך החלמה מסוים. 

לפני שמטופל נכנס לטיפול השתלת שיער בטורקיה או בארץ, עליו לקבל מהרופא את כל המידע אודות תהליך ההחלמה, זאת על מנת שהוא יוכל לבצע אותו כמו שצריך בצורה אופטימאלית. אין טעם שהוא ייכנס לתהליך מבלי לדעת איך אמור להיראות תהליך ההחלמה, שכן אז הוא עלול לבצע דברים שגויים שיגרמו נזק משמעותי לו ולתוצאות הטיפול. 

לפני שנציג מספר נקודות שקשורות לתהליך ההחלמה, חשוב להבהיר, יש לקבל מהרופא את כל ההסברים הנדרשים לפני שנכנסים לתהליך וכמובן גם בסיומו של תהליך השתלה, זאת על מנת לוודא שהבנו נכון ואכן אנחנו יכולים לבצע את ההחלמה כמו שצריך. 

מה נדרש לצורך תהליך החלמה?

ראשית, צריך לומר, לא מדובר בתהליך מורכב או מסובך. חלק מהדברים הם מאוד בסיסיים ודומים בצורות שונות, לתהליך החלמה בפרוצדורות רפואיות אחרות (קראו בהרחבה – תהליך החלמה השתלת שיער)למשל, יש להימנע ככל שאפשר ממגע בשיר, כולל גירוד. יש להימנע מחפיפה ולאחר שמותר לבצע, יש להשתמש בתכשירים מתאימים. כמו כן, רצוי להימנע מחשיפה לתנאי מזג אוויר שיכולים להשפיע כך או אחרת על השיער ועל ההשתלה עצמה. 

במקרה של השתלת שיער, יש להימנע גם מקיום יחסי מין או אוננות, שכן זה עלול לגרום נזק לשיער. 

חשוב להקפיד על דבר שמבקשים לעשות, מה בדיוק זה כולל והאם יש לכך השפעה על השיער ועל הטיפול. יש לבחון עם הרופא באופן מדויק כיצד עלינו לנהוג בשלבים מסוימים.