דלקת חניכיים שלא עוברת

דלקת חניכיים היא מצב שבו החניכיים הופכות דלקתיות ומדממות. זה יכול להיגרם ממספר דברים שונים, כולל מתח, היגיינת פה לקויה, עישון ואפילו זיהומים דנטליים. דלקת חניכיים שלא עוברת היא מצב בעייתי שאסור לקבל בקלות ראש. חשוב לטפל ולהתמודד כדי שהבעיה לא תחמיר. 

לטפל לפני שמחמיר 

דלקת חניכיים שלא עוברת לא מתחילה כך. לרוב, היא מתחילה כבעיה קלה. דלקת חניכיים קלה היא בעיה נפוצה שניתן להימנע ממנה בקלות עם היגיינת פה נכונה. עם זאת, זה יכול להיות גם מאוד כואב ודי מביך. מלבד הכאב, זה יכול לפעמים לגרום לדימום משמעותי. בשלב זה אין טיפול יעיל לדלקת חניכיים ולסיבוכיה הקשים, מלבד לפנות לרופא. אם המצב חמור, אתה צריך רופא שיניים מנוסה שהוא גם רופא טוב שיעזור לך בשגרת טיפול השיניים שלך. 

הסיבות של דלקת חניכיים שלא עוברת 

דלקת חניכיים היא בעיה שכיחה המשפיעה על כל האנשים. זה נגרם מחוסר איזון בחומציות הפה, הגורם להצטברות של רובד ואבנית. הצטברות זו עלולה לגרום למחלות חניכיים, עששת, ואפילו מחלות חניכיים קשות. מצב זה ניתן למנוע ולטפל בטיפול שיניים מתאים. כיצד למנוע דלקת חניכיים? קודם כל מודעות. 

דלקת החניכיים היא מחלה שניתן לאבחן על ידי נוכחות של דימום מוגזם מהחניכיים. המחלה יכולה להיגרם מגורמים שונים, אך היא שכיחה אצל אנשים עם מערכת חיסון חלשה. למשל אנשים עם HIV, או כאלה שקיבלו כימותרפיה לסרטן. פצעי קור הנגרמים על ידי וירוס הרפס סימפלקס הם בדרך כלל הרבה פחות חמורים מדלקת חניכיים וזה משהו אחר. אין תרופת פלא לדלקת חניכיים, אם כי ישנם טיפולים שיכולים לסייע במניעת התפרצויות חדשות של המחלה בעתיד.

הסיבה העיקרית לדלקת חניכיים חמורה היא היגיינת שיניים לקויה. הפה הוא המקום הראשון שבו חיידקים יכולים לחדור לגוף, והם עושים זאת על ידי מעבר מהפה למעי. על מנת להילחם במחלה זו, יש לבצע היגיינת פה נכונה.

צרו קשר עם ד"ר סלוצקי >>>