צילום מזון מקצועי – צילום מעורר תיאבון

במהלך השנים האחרונות אנחנו יכולים לראות אופנה חדשה שהתפתחה, יותר ויותר אנשים מצלמים את מה שאוכלים. בזכות מכשירי הסלולר אנשים יכולים לצלם את המנות שהם מבשלים או מזמינים במסעדה ולעלות את התמונות לרשתות החברתיות.

יש מי שעושה את זה בשביל לעורר עניין ותיאבון בקרב כל מי שחבר אצלו בפיד, יש מי שעושה את זה על מנת לקבל פידבק על המנה שהוא בישל או בשביל לעשות פרסומת למקום בו הוא אוכל. כל אחד מסיבותיו הוא, מעלה תמונות של מנות שונות לרשתות חברתיות שונות.

העניין הוא, שצילום מזון הוא גם תחום מקצועי לכל דבר. יש צלמים שמתמחים בכך ועובדים בתחום זה עבור לקוחות שונים. מדובר על צלמים שעובדים עבור מסעדות, בתי קפה, חנויות מזון, שפים ואנשי מקצוע אחרים בתחום. אותם בעלי מקומות או בעלי מקצוע שעוסקים בתחום המזון, רוצים לשווק את עצמם דרך הפריטים השונים שהם מכינים, ועל כן הם שוכרים את שירותיהם של צלמים מקצועיים אשר יצלמו עבור את המנות או כל דבר שהם מכינים, וכך הם יוכלו להציג את הצילומים השונים, בין אם זה ברשת ובין אם זה בפרסומות, פליירים, קטלוגים, ברושרים ובמקומות אחרים.

צילום מזון הוא לא דבר סטנדרטי כמו צילום מוצרים. על פניו זה לא אמור להיות שונה מצילום מוצר, העניין הוא, כשאנחנו מצלמים פריט מזון כזה או אחר, הרי שאנחנו צריכים להקפיד ולשים לב לכל פרט ופרט במנה, בשביל שנוכל להציג אותו כפי שהוא בצורה אמיתית, בצורה איכותית.

המטרה היא להציג את המנה כיצירת אומנות לכל דבר, בדיוק כמו שאנחנו מציגים תמונה או כל דבר אחר. עם הבדל אחד משמעותי. הצילום צריך למשוך את המתבונן ולגרום לו לרצות להזמין ולאכול את מה שמופיע במנה. לכן הצילום אמור לעורר תיאבון. לא מדובר פה בדבר פשוט. זו הסיבה שמי שמתעסק בתחום של מזון וצילום מסחרי, לא ישתמש במצלמה סטנדרטית לצילום המנות או המוצרים שלו, אלה הוא ישתמש במצלמות איכותיות לשם כך. מצלמות שיכולות לספק לו תמונות ברמה הגבוהה ביותר.

> קראו גם: גאדג׳טים בתחום האוכל שאתם חייבים להכיר