חומצה פולית – כל מה שצריך לדעת

רבים האנשים אשר צורכים ויטמינים מסוגים שונים על מנת להשלים את המרכיבים החיוניים שחסרים בגופם. עוד תמצאו את מי שצורך תוסף תזונה כמו ברזל או ויטמין D עבור רעננות ואנרגיה, ויש את מי שיבחר לחזק את המערכת החיסונית שלו באמצעות ויטמין C. 

חומצה פולית הפכה לאחד המרכיבים החשובים בגוף האדם ומדובר ברכיב חיוני לצורך חלוקה נכונה של תאים בגוף ועבור סינטזת DVA. רבות הנשים שרוצות להכנס להריון אשר נוטלות חומצה פולית משום שמדובר בתוסף שמספקת אנרגיה, משום שמחסור בחומצה פולית עלול לגרום לתשישות ואנמיה אצל נשים הרות. בין היתר חומצה פולית תמנע מומים בעובר, ומפחיתה סיכון לפתח מחלות כלי דם או מחלות לב. 

שימושים שונים בחומצה פולית

מלבד נשים הרות או חולי לב שזקוקים לחומצה הזאת בגופם, תוסף תזונה כזה יכול לספק תוספים למי שסובל מצליאק או קרוהן. גם חולי סרטן נוטלים – באישור והמלצת הרופאים – את התוסף וגם מי שסובל מכשלים בכליות. 

מה צריך לדעת על חומצה פולית שנמצאת בגוף שלנו?

כאשר אנחנו נולדים יש לנו מרכיבים שונים בגוף שצומחים ומתפתחים כמו קלוגן, חומצה היאלורונית, אבץ וסידן כמו גם חומצה פולית שאינה נמצא בתאי שומן והיא מסיסה במים ויוצאת החוצה עם הטלת השתן. 

כאשר יש מחסור בחומצה כזאת חשוב לאזן את הגוף עם תוסף תזונה מתאים ולבחור מוצר ששיש בו מלבד המרכיב העיקרי של החומצה גם מרכיבים אחרים כמו דיקלציום פוספט, צלולוז, חומצה סטארית, קרוסקרמלוז, מגנזיום סטארט, וכולי. 

בחרו מוצר חסכוני ומאושר על ידי משרד הבריאות. כיום אשר לרכוש ויטמינים און ליין ולבחור  תוספי תזוה כשרים ביניהם גם החומצה החשובה הזאת.

אולי יעניין אותך גם צמחי מרפא