עובדות ומיתוסים על שוברים

בואו נודה בזה, אנשים אוהבים לקבל שוברים. בעיקר בגלל שזה מרגיש להם כמו כסף בחינם. ככל שהשובר ניתן לפדייה במגוון רחב יותר של חנויות זה יותר כיף.

פסיכולוגית אנשים נורא אוהבים את השוברים מהסיבה הפשוטה. ביום יום, רוב האנשים מתקמצנים לצאת ככה סתם לשופינג ולבזבז מאות או אלפי שקלים על בגדים או מה שהם אוהבים לקנות. הם יודעים שאת הכסף הם צריכים למטרות אחרות, חשובות יותר ובזבזניות פחות.

אבל כשמקבלים שובר, אין מה לעשות. יש כאן כסף רק לחנויות שאתם אוהבים אין ברירה חוץ מלהשתמש בו, מה יותר כיף מזה?

הנה כמה עובדות מעניינות על שוברים:

שוברים וקופונים זו דרך נהדרת לבלות בקניות בלי לחוש רגשות אשמה מהצפצופים שמשמיע כרטיס האשראי. זו הסיבה שארגונים רבים החליטו שהמתנה הטובה ביותר עבור העובדים שלהם, היא שובר למה שהם צריכים. 

מה שמעניין לגבי שוברים על פי מה שעולה מהנתונים זה, שרוב האנשים היו מעדיפים לקבל כסף רגיל מאשר שובר. אפשר להבין את זה בהתחשב בעובדה שרוב הישראלים חיים במינוס ויד לוחצת על הכיס. אבל מצד שני יש מספר לא מבוטל של אנשים שאוהבים את השוברים ולא רוצים כסף במקום. 

הסיבה היא בדיוק כמו שאמרנו. הם רוצים לבזבז כסף בכיף בלי מצפון מיותר. נקודה מעניינת נוספת היא מסקר שנערך עולה שהשוברים המועדפים ביותר על אנשים הם שוברים לחדרי בריחה לשימוש יום יומי. 

אלו שוברים שאנשים אוהבים להשתמש בהם כדי לקנות מה שהם צריכים. אולי בגלל שככה הם מרגישים שהם לא הוציאו כסף על הדברים הפשוטים של היום יום אלא רק על מה שמעבר.