עמדת טעינה לרכב חשמלי – למה יש כל כך מעט

שום צעד שאותו המדינה מבצעת הוא אינו כזה אשר מתרחש בצורה מהירה, וגם כאן ההקמה של עמדות עבור טעינה היא כזו אשר חייבת לעבור כמה וכמה ערוצים עד אשר היא תגיע אל השלב של ההקמה עצמה בפועל. מדינת ישראל אכן מבינה כי אנו עומדים בפני שינוי מאוד גדול שבו יהיה מעבר של נהגים רבים אל עבר נהיגה ברכב חשמלי נטען (ראו כאן), ועד שהכמות הזו תהיה יותר גדולה צריכים את הבסיס הזה שלעמדות טעינה אשר יביא יותר אנשים להגיע להחלטה כי זה אקט שיהיה להם פשוט וקל.

מצריך עניין של הסדרה

חלק מן העניין הזה של הקמת עמדה לטעינת רכב חשמלי כולל הקמה של עמדות שאותן מבצע אדם באופן פרטי אצלו בבית,  אין כל בעיה עם אדם שמבצע את ההקמה הזו עבור עצמו, בשטח הפרטי שלו ועם חשמל שאותו הוא "לוקח" מהצריכה הביתית שלו. הבעיה מתחילה עבור מקומות שבהם יש מגורים משותפים. הקמה של כל דבר באזור הוא משותף היא דבר שמצריך אישור של יתר דיירי הבניין, ועל מנת שלא ליצור חסם בעייתי לאדם שרוצה להטעין ללא תלות בעמדות של טעינה שיכולות להיות מרוחקות עבורו מידי, זה חשוב ליצור הסדרה לגבי הכמות שאיתה יהיה ניתן להתקדם הלאה בצורה מהירה של הקמה. דבר זה מצריך גם הסדרה ברורה לגבי מי משלם את העלות של הטעינה הזו, וכיצד אומדים אותה בכלל.

מכרז של משרד האנרגיה

משרד האנרגיה פרסום לאחרונה כי הוא מוציא מכרז לגבי הקמה של עמדות טעינה מהירות ואולטרא מהירות בכל רחבי הארץ. דבר זה הוא תהליך אשר ייקח זמן באופן די טבעי, כי הקמת עמדות טעינה היא פרוצדורה שהיא אינה פשוטה ומערבת לא מעט בעלי עניין ובעלי מקצוע ששותפים להקמה באופן פרטי ועל ידי המדינה. התכנון הוא עבור הקמה של מעל למאה עמדות בסך הכל, וכאן נדרשת סבלנות לקראת חיזוק התשתית שתביא יותר אנשים לבחור ברכב חשמלי בסופו של דבר, לאחר שאלה יראו כי יש להם עמדה שמחכה מעבר לכל פינה וגם כזו שניתן להתקין להנאת דיירי הבניין.