עגילים לאוזניים לתינוקות – יתרונות וחסרונות

מזל טוב! נולדה לכם תינוקת? נכון שעכשיו היא עדיין ורדרדה וקטנטונת, אך מהר מאוד היא תגדל ומלבד הצמיד שבוודאי כבר יש לה, תרצו בשלב מסוים, לענוד לה גם עגילים באוזניים. השאלה המתבקשת היא – מתי הכי מתאים לנקב חורים לעגילים? האם זה לא מסוכן מבחינה בריאותית? על מה חשוב להקפיד לפני ואחרי שמנקבים את האוזן ועונדים את העגילים?

להלן מספר סיבות למה כן או למה לא לעשות ניקוב חורים באוזניים לתינוקות, וכל אימא תחליט את מה שנראה לה הכי טוב עבור התינוקת שלה –

טיעונים פופולאריים מצד המתנגדים לעניין:

  • החלטה אישית –אין כל סיבה לכפות על התינוקת משהו מסוים רק משום שהוא יפה בעינייך. מדובר בחיים שלה ובגוף שלה ויש לחכות שהיא תגדל ותוכל להחליט בעצמה אם כן או לא.
  • למנוע כאב מיותר – אין כל עניין להכאיב לייצור קטן וחסר ישע במיוחד כאשר היא לא מבינה שמדובר בתכשיט שמיועד רק לגרום לה להיראות יותר יפה.
  • לשמור על המראה הטבעי – לתינוקות יש מראה כל כך טבעי וטהור והעגילים הופכים אותן למשהו אחר ומעניקים להן מראה בוגר והרבה פחות תמים.
  • משחק מסוכן – לתינוקות קטנים ישנה נטייה לגעת ולמשוך בכל דבר. התינוקת עלולה להפוך את העגילים למשחק מסוכן, לתלוש אותם מהאוזן ואף להכניס לפה חלילה.

לעומת זאת, הטיעונים מצד התומכים בעניין, יהיו הפוכים לגמרי:

  • סימן היכר – ישנן תינוקות בנות, שהן בעלות מראה גברי יותר והעגיל מסייע להבחין שמדובר בתינוקת ולא בתינוק.
  • תכשיט – בנות צריכות תכשיטים. נקודה. במיוחד ילדות קטנות, שעדיין אין אפשרות לענוד להן שרשראות או טבעות. הצמיד והעגילים הם התכשיטים היחידים שניתן לענוד לתינוקות.
  • לא זוכרים את זה – בגיל כל כך קטן, אין אפשרות לזכור דברים ולכן יש פחות טראומות. ילדה גדולה עלולה להיבהל כאשר יכאיבו לה באוזן, אך תינוקת לא תזכור זאת במיוחד שמדובר בכאב כל כך מזערי.

התבלבלת? לא נורא. מה שהכי חשוב הוא, שכל עוד העניין אינו מסוכן מבחינה בריאותית, אין כל מניעה לבצע אותו באמצעות מכשיר לניקוב חורים באתר ואלורו אם את מעוניינת בכך.