תעלות מיזוג אוויר, איך הן מהוות בידוד נגד אש?

בשנים האחרונות אנחנו חווים שריפות רבות, שחלקם מסתיימות במוות במקרה הרע, ובית שרוף במקרה הטוב. אנשים אינם יודעים כי הם יכולים למנוע שריפה באמצעות דרכים רבות. הדרך הטובה ביותר, שלרוב משתמשים בה, היא התקנת גלאי עשן, שהוא מכשיר המותקן למעלה על התקרה בבית, והוא מזהה כאשר יש עשן, אך קיימים עוד דרכים יעילות אף יותר, היכולות לגרום שגם אם פורצת שריפה, שלעיתים לוקח זמן רב לגלאי עשן לזהות אותה, אז ניתן להתקין בבית תעלות מיזוג, שישמשו כבידוד נגד אש. במאמר זה נספר על איך תעלות מיזוג איך מהוות בידוד נגד אש.

סוגי תעלות

תעלות מנדפים- במטבחים שיש בהם עשן מומלץ להתקין תעלות מנדפים, ולכן צריך לבודד את התעלה.

תעלות מזג אוויר- תעלות בהן עובר מיזוג אוויר מבפנים לחוץ וההפך.

תעלות עשן- אלו תעלות שהמטרה שלהן היא בעצם תעלות להוצאת עשן.

חומרי מיגון אש לתעלות

יש צורך להגן על תעלות האוורור מהאש, שעלולה להתפשט דרכם, וכךעל מנת למנוע שריפה גדולה יותר. ישנה חובה רבה למגן את תעלות האוורור מהאש, וכך כל השיטות שבהם ממגנים אותן עשויות מחומרים שמונעים עשן.

למה צריך למגן תעלות מזג אוויר?

התעלות והמנדפים, הנמצאים בבית הם בעצם החלק העיקרי האחראי על התפשטות השריפה בסופו של דבר, ולפיכך על מנת למנוע מצב שהאש מתפשטת עלינו למגן אותן.

איך מבצעים את האיטום הזה?

ניתן לבצע איטום באמצעות סוגים רבים של חומרים החל מצמר סלעים, פלטות מבודדות גבס, או על ידי איטום בעזרת צמר או על ידי חומרים שמתנפחים בעת השריפה ומצפים אותם בתעלה באמצעות חומר המוגדר כמעכב בעירה, וכך אפשר לאחר את פרוץ השריפה .

איך תעלות מזג אוויר מהוות בידוד נגד אש

תעלות מיזוג אוויר דקורטיביות מהוות בידוד  נגד אש, על ידי חומרים מונעי בעירה שמחדירים לתוך התעלה, ושימוש בחומרים אלו גורם לשריפה לא להתפשט.

לכן חשוב מאד לדעת ולהקפיד לכסות בחומרים מיגון אש על מנת להימנע מפריצת שריפה.