נהיגה ללא רישיון נהיגה

 

 

מספר האנשים שנוהגים ללא רישיון גדל בשנים האחרונות. זו בעיה רצינית שצריך לטפל בה. בתי המשפט בארץ עושים מאמצים למגר את התופעה המסוכנת הזו ואף נוקטים צעדים נגד מי שנתפסו נוהגים ללא רישיון.

נהיגה ללא רישיון נהיגה היא אחת העבירות החמורות בחוקי התעבורה. ההערכה היא כי ל-1 מכל 10 נהגים בכביש אין רישיון נהיגה כלשהו, מה שמעמיד אותם בסיכון למעורבות בתאונה או בהפרת חוק התעבורה. נהיגה ללא הרישיון הנדרש היא עבירה פלילית מסכנת חיים. אנשים רבים נוהגים ללא רישיון נהיגה כי הם רוצים להימנע מהתהליך הבירוקרטי של קבלת רישיון נהיגה. אבל זה לא קורה רק באמריקה או רק בישראל. אנשים בכל העולם מנסים לנהוג בלי רישיונות כי הם רוצים להתנייד מהר יותר ולהימנע מפקקים ללא צורך בבירוקרטיות מלוות.

האם נהיגה ללא רישיון היא חוקית?

נהיגה ללא רישיון אינה חוקית בכל מדינה. במדינות מסוימות, החוק מחמיר יותר ומחייב אותך להוציא את רישיון הנהיגה שלך לפני שתוכל להתחיל לנהוג. במדינות אחרות, סוגי רישיונות מסוימים יתאימו לנהיגה בכלי רכב שונים.

האם נהיגה ללא רישיון היא עוון פלילי?

נהיגה ללא רישיון תקף מסווגת כעבירה פלילית בהתאם למדיניות המדינה בה נהגתם. בישראל מדובר בעוון פלילי היכול להוביל לפסילה מנהלית, מעצר, קנס וכדומה.

סוגי שלילה קיימים:

שלילה מנהלית: פסילה מנהלית שניתנה משוטר, בגין עבירות תעבורה חמורות במיוחד.

שלילה של משרד הרישוי: מדובר בשלילה שניתנה בגלל הגעה למספר נקודות גבוה.

שלילה מבית משפט: נפוצה בעבירות תנועה קטלניות וחמורות.

הסיבות הנפוצות ביותר לשלילת רישיון:

  • זכויות הנהיגה של האדם הושעו, בוטלו, נשללו או נפסלו והוא נהג למרות זאת.
  • לוחית הרישוי של האדם חסרה ברכבו והוא אינו נושא עמו הוכחת ביטוח כאשר הוא נוסע בכבישים ציבוריים/כבישים מהירים/כבישים מהירים/כבישים מהירים/גשרים/או בכל מגרש חניה שהוא.
  • שיחה בטלפון בזמן הנהיגה בתוספת שימוש בתצוגת הטלפון.
  • מעורבות בתאונת דרכים עם חשד לאשמה.
  • נהיגה בשכרותבמידה וחלילה אדם נקלע למצב מסוג זה עליו לפנות אל עו"ד תעבורה על מנת לקבל ייעוץ משפטי וסיוע.