חיסונים לכלבים – למה זה חשוב?

הכלב הוא ידידו הטוב ביותר של האדם, על כך אין עוררין! אך האם אתם יודעים מדוע כל כך חשוב לעשות חיסונים לכלבים? כיום במדינת ישראל ישנם מספר חיסונים שהם בגדר חובה על פי החוק. אך לא מעט בעלי כלבים מעדיפים לחסוך כמה מאות שקלים ולוותר על אותם חיסונים שאינם נמצאים תחת החוק. במאמר הבא נסביר לכם בדיוק מדוע כל כך חשוב לבצע חיסונים לכלבים – בין אם מדובר על כלבים צעירים או על כלבים בוגרים.

חיסוני כלבים – למה זה חשוב?

חיסונים נועדו בראש ובראשונה על מנת להגן על הכלב שלכם מפני מחלות שונות ומגוונות, שחלקן יכולות להיות מסוכנות מאוד לכלב שלכם. לכן חשוב מאוד לבצע את החיסונים במועדים הרצויים על פי שיקול דעתו של הוטרינר שלכם שלו יש את כל הסמכות והידע המקצועי לקבוע את זמני החיסונים בהתאם למצב בשטח. במצב שבו הכלב שלכם לא יתחסן בזמן הוא יכול להיות חשוף למחלות אשר יעברו אליו מכלבים חולים אחרים או מכל בעל חיים אחר שיהיה איתו במגע. לכן קשה מאוד להיות בטוחים כי אתם מסוגלים לשמור על הכלב גם מבלי לבצע את החיסונים הנדרשים בזמן.

ניתן לבצע חיסונים לכלבים באנימלסטור, מרפאה וטרינרית בעלת וטל וניסיון רב באשדוד.

כאשר הכלב שלכם הוא גור, הוא אמור לקבל 3 חיסוני משושה וחיסון כלבת – כאשר המטרה היא לבצע את החיסונים הללו עוד בטרם נחשף הכלב לעולם החיצון באופן מלא. ברגע שהכלב מגיע לגיל שנה, ברוב המקרים כבר מדובר על כלב בוגר ולכן אופן מתן החיסונים משתנה. החל מגיל שנה יקבל הכלב באופן קבוע בכל שנה שני חיסונים בלבד, חיסון נגד כלבת וחיסון משושה. 

חשוב מאוד להדגיש כי אינכם יכולים לקבוע מהי מידת הצורך של הכלבים שלכם לחיסון כזה או אחר, בסופו של יום רק לוטרינר יש את הידע המקצועי להחליט. לכן אל תיקחו את המשוכות לידיים שלכם בנושא הזה, תיתנו לאנשי המקצוע לקבל את ההחלטות המקצועיות אשר ישמרו על הכלב שלכם. כי בסופו של יום הבריאות של הכלב שלכם נמצאת בידיים שלכם בלבד, ואתם יכולים לשמור עליה בצורה האופטימלית על ידי מתן חיסונים בזמן. 

קראו גם על חיסונים לחתולים.