עיצוב גינה בכניסה לבית, איך מתחילים?

אין כמו צמחים פורחים אשר ממלאים את הריאות שלנו באוויר טהור ונקי! את הגינה אפשר לעצב במקומות שונים כמו מרפסת, חצר ביתית וכמובן – בכניסה לבית. אם החלטתם לעצב גינה בכניסה לבית, בואו וקראו איך מתחילים לעשות את זה. וכיצד ניתן לעצב את הגינה בצורה מוצלחת ומושלמת עד לסוף הטוב.

כך מעצבים גינה לבית

  • לפני הכול יש לבחור את המיקום המוצלח בו ניתן לעצב את הגינה. חשוב לבחון היטב את אזור הכניסה לבית, ולהבחין מהו המקום המתאים ביותר בו טוב יהיה לעצב את הגינה. במרבית המקרים ייבחר אזור בולט אשר ניכר לעיניו של מי שעומד מול הבית. אך כמובן שניתן לשלב פינות נוספות מצדי הכניסה לבית.
  • סגנון מסוים של עיצוב גינות משפיע במידה רבה על המראה של אזור הכניסה לבית. ולכן חשוב מאוד לבחור את הסגנון הרצוי לכם. יש מבחר סוגים של גינות וצמחים בעלי מראות מגוונים. עליכם להכיר את האופציות ולבחור את מה שמתאים מכולם.
  • כדאי מאוד להתייחס לעניין רמת ההשקעה שהצמחים דורשים. שכן יש צמחים מפונקים אשר דורשים המון השקעה וטיפוח, לעומת צמחים שקל יותר לגדל אותם. והם מתפתחים נהדר גם אם לא עוקבים אחריהם דבר יום ביומו. במידה ואתם לא רואים את עצמכם מטפחים במסירות את הצמחים עליכם לבחור צמחים לא מפונקים.
  • בעיצוב גינות טבעיות בכניסה לבית ניתן לשלב אובייקטים נוספים לצד הצמחים. לדוגמה כלי נוי או פינת ישיבה קטנה. כמובן שאלו ישתלבו במקום לפי סוג הגינה אותה אתם מקימים, וכן בהתייחס לגודל השטח.
  • במידה והגינה אכן מכילה ספסל או פינת ישיבה יהיה נכון להתקין הצללה מעל הגינה. כך שגם בשעות השמש אפשר יהיה ליהנות במקום. יש מגוון סוגים של הצללות אשר יוכלו לענות על הצורך, ולהשלים את עיצוב הגינה.
  • גינה טבעית מצריכה טיפול באופן קבוע. כבר בעת שאתם מעצבים את הגינה חשוב לקחת זאת בחשבון, ולהתייחס לפעולות שתדרשו לבצע. במידה ומדובר על גינה מעוצבת ומורכבת יהיה עליכם לפנות לגנן מקצועי לשם טיפוח הגינה בקביעות.